Gdynia zaniemówiła. Dwóch muzułmanów skrzywdziło seksualnie chorą, 14-letnią Polkę

Gdynia zaniemówiła. Dwóch muzułmanów skrzywdziło seksualnie chorą, 14-letnią Polkę Źródło: Fot. Wikimedia Commons (Shaeekh Shuvro) - Pixabay (Ulrike Mai)

Do naprawdę tragicznego zdarzenia doszło w te wakacje w Gdyni. Dwóch Algierczyków będzie sądzonych za molestowanie seksualne 14-letniej, niepełnoprawnej intelektualnie dziewczynki. Mieli oni wykorzystać jej chorobę i zmusić do obcowania płciowego bez świadomej zgody ofiary.

Nastolatka miała zostać skrzywdzona przez dwóch Algierczyków 30 lipca w Gdyni, gdzie mężczyźni przyjechali, aby pracować. Według śledczych zmusili oni 14-latkę do czynności seksualnych, gdyż niepełnosprawna intelektualnie dziewczynka nie wiedziała, co chcą z nią zrobić. Jak zdradziła mediom rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk, sąd oskarżył Algierczyków o to, że „wykorzystali oni bezradność pokrzywdzonej oraz jej niezdolność do zrozumienia ich zachowania”. Oficjalnie postawiono im za to zarzut „popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę 14-letniej pokrzywdzonej”. Mężczyznom grozi obecnie od 2 do 12 lat spędzonych w więzieniu. Na oficjalny wyrok poczekają oni w polskim areszcie. Wielu Polaków chce, aby tutaj także zostali skazani i odsiedzieli odpowiednią karę.

Następny artykuł