Gdynia. Internautka o nicku „Szybki bil” poinformowała za pośrednictwem serwisu Wykop o nietypowych plakatach, które pojawiły się w Gdyni. Zamieściła też w sieci swoje zdjęcia.

Materiały informują, że okolica jest strefą prawa szariatu. Chodzi o teren od gdyńskich bulwarów po molo. Gdy internautka robiła zdjęcia, część z nich była już zerwana.

Nie wiadomo kto jest autorem plakatów. Nie wiadomo również czy to żart, prowokacja, trolling czy element jakiegoś happeningu. Z materiałów dowiadujemy się, że w okolicy nie można brać narkotyków, pić, palić, słuchać głośno muzyki i prostytuować się.

Akcja z plakatami wywołała zarówno oburzenie jak i śmiech. Część osób przypuszcza, że może to być działanie służb porządkowych, które być może w każdy sposób próbują przemówić do obywateli i nauczyć ich respektowania zakazów. Byłoby to bardzo… specyficzne działanie.

Część osób ma wątpliwości czy prawo szariatu faktycznie zabrania palenia papierosów. Tymczasem w Państwie Islamskim osobom przyłapanym na paleniu tytoniu naprawdę grozi nawet ścięcie. Jedna z powszechniejszych kar to areszt połączony z torturami. Na celowniku dżihadystów są zarówno palacze jak i handlarze tytoniem. Tym drugim grozi chłosta, dwa tygodnie aresztu oraz grzywna w wysokości 600 dolarów, co jest bardzo wysoką stawką dla syryjskich i irackich handlarzy.

AKTUALIZACJA: Podobno plakaty pojawiły się również w Łodzi i Warszawie.

Poniżej zdjęcia.
Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


szariat2 szariat3

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

źródło: wykop.pl

...

Zobacz również