Tak Gdańsk żegna swojego prezydenta. Wzruszające nagranie powala na kolana

Tak Gdańsk żegna swojego prezydenta. Wzruszające nagranie powala na kolana Źródło: Fot. Facebook

Paweł Adamowicz został brutalnie zaatakowany podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Mężczyzna stoczył blisko 5-godzinną batalię podczas operacji na otwartym sercu, jednak nie dało się go już uratować. W całej Polsce zapanowała atmosfera żałoby, a gdańszczanie postanowili uhonorować swojego ukochanego prezydenta w niezwykły sposób.

Informacja o tym, że Paweł Adamowicz nie żyje, poruszyła cały kraj. W największych miastach w Polsce zorganizowane zostały marsze przeciwko nienawiści, które miały być manifestem i buntem przeciwko zaistniałej sytuacji. Pogrzeb włodarza odbędzie się dopiero w sobotę, ale mieszkańcy Gdańska chcą pożegnać się ze swoim prezydentem już dziś.

Paweł Adamowicz żegnany przez mieszkańców Gdańska. Miasto przygotowało księgi kondolencyjne

Władze miasta zdecydowały, że w kilku kluczowych miejscach w Gdańsku pojawią się księgi kondolencyjne. Wpisać może się do nich każdy, kto czuje się dotknięty zaistniałą sytuacją. Pierwsza księga znajduje się w Urzędzie Miejskim, gdzie już dziś ustawiły się ogromne kolejki. Wpisać będzie można się jeszcze jutro, w godzinach 8:00-20:00. Druga księga kondolencyjna wystawiona została w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie w czwartek przewiezione zostanie ciało Pawła Adamowicza. Tam wpisywać będzie się można aż go niedzieli 20 stycznia. Od środy do soboty punkt czynny będzie w godzinach 10.00 - 18.00, a w niedzielę 10.00 - 20.00. Trzecia księga kondolencyjna znajduje się w holu rektoratu Uniwersytetu Gdańskiego. Tam wpisywać się można codziennie w godzinach 8.00-16.00. Wyłożona będzie aż do dnia pogrzebu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Bardzo nam Ciebie brakuje"

Jako pierwszy wpis w księdze pojawiły się słowa o tęsknocie. Autor podkreślił, że już teraz odczuć można brak Pawła Adamowicza. - Człowiekowi rozkochanemu w Gdańsku, wizjonerowi, dla którego to miasto było powołaniem i sensem życia. Panie Prezydencie, Kochany Pawle! Już teraz nam Ciebie brakuje - napisała pogrążona w żałobie osoba. Telewizja Polska opublikowała materiał, który przedstawia ludzi zgromadzonych w celu pożegnania swojego prezydenta. Kolejki są kilometrowe, a ilość osób zebranych w celu wpisania się do księgi wprawia w osłupienie. Widok aż rozrywa serce. Poniżej zamieszczamy to wzruszające wideo. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1.  Pola Raksa nigdy nie zaznała szczęścia w miłości. Jej mąż zdradził ją w NAJGORSZY sposób
  2. Ilona Felicjańska w szokującym wyznaniu o byłym mężu. "Kazał sobie robić l*askę"
  3. Nie będzie śledztwa w sprawie Adamowicza. Za ohydną publikację nikt nie poniesie konsekwencji
  4. Już od dawna sprawiał problemy. Kolejne informacje o zabójcy Pawła Adamowicza
  5. Rodzina przekazała na WOŚP pamiątkę po Annie Przybylskiej. Sprzedano ją za zawrotną kwotę
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News