zamieszki-wiki-1
fot. Wikimedia Commons
Jan Odyniec - 20 Marca 2018

Gdańsk: wandale zaatakowali wegańską knajpę. "Antifa r*cha psa jak sra"

Gdańsk stał się miejscem niezwykłego ataku wandali na wegańską restaurację. Z jakichś przyczyn napastnicy połączyli weganizm z poglądami skrajnie lewicowymi. Na ścianach i szybach pojawiły się niezwykle wulgarne napisy i symbole nacjonalistyczne.

Media opisują atak jako napaść "faszystów", jednak trudno stwierdzić, kto tak naprawdę był sprawcą. Wprawdzie na szybach i elewacji restauracji pojawiły się symbole i hasła nacjonalistyczne. Równocześnie pod progiem knajpy pojawiły się wymiociny, które mogą sugerować po prostu znaczne upojenie nocnych wandali.

Gdańsk: wandale atakują wegańską knajpę

Zaatakowana restauracja "Avocado" znajduje się w Gdańsku, w dzielnicy Przymorze. W nocy z piątku na sobotę na jej szybach i elewacji pojawiły się wulgarne napisy i symbole kojarzące się bezpośrednio z nacjonalizmem. - To było około godz. 1.40. Wzdłuż falowca przemieszczała się grupa prawdopodobnie pijanych mężczyzn. Przez zamknięte okna słychać było ich wrzaski i wulgaryzmy - mówi jedna z mieszkanek budynku, w pobliżu którego miał miejsce akt wandalizmu. Zniszczenia zostały dostrzeżone dopiero następnego dnia przez przypadkowego przychodnia. Natychmiast zawiadomił on policję o tym, co odkrył. - Prawdopodobnie podpadliśmy przez naszą działalność społeczną. Bo oprócz tego, że jesteśmy restauracją wegańską, to również angażujemy się w różne inicjatywy wolnościowe i równościowe - twierdzi Joanna Krupicka, jedna ze współwłaścicielek restauracji.

Wulgarne hasła i krzyże celtyckie

Atak został powiązany ze środowiskami nacjonalistycznymi, ponieważ wśród namazanych na szybach i elewacji knajpy słów i znaków znalazły się symbole nacjonalistyczne. Były to między innymi krzyże celtyckie, skrót oznaczający działającą w Gdańsku skrajnie nacjonalistyczną organizację White North Crew oraz wulgarne hasło "Antifa rucha psa jak sra". - Obecnie funkcjonariusze dzielnicowi ustalają, czy w pobliżu jest monitoring. Czynności są prowadzone w kierunku art. 256 kk, czyli propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego lub nawoływanie do nienawiści, co podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat dwóch - podkreśla asp. Karina Kamińska z gdańskiej komendy miejskiej.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Zablokowali kultowego fotografa na Fejsbooku! Miał propagować faszyzm
  2. Prawicę zatkało. Antifa publicznie upokorzyła Polskę
  3. Europejscy nacjonaliści w żałobie. Nie żyje ich wieloletni lider
ZAMIANA
czarny_delfinTam śmierć to codzienność! 10 najcięższych więzień świata [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Kaczynski_JaroslawDlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiSCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News