Rodzice dwóch dziewczynek złapali pedofila na gorącym uczynku

Rodzice dwóch dziewczynek złapali pedofila na gorącym uczynku Źródło: Wikimedia Commons/Piotrus

Gdańsk - do niedawna w tym mieście grasował pedofil. Interwencja rodziców pomogła w ujęciu przestępcy, który polował na 13-letnie dziewczynki.

Gdańsk nie musi się dłużej martwić pedofilem. 41-letni mężczyzna podawał się na portalach społecznościowych za nastolatka. Następnie próbował umówić się na spotkanie z dwiema 13-letnimi dziewczynkami z trójmiasta

Rodzice dziewczynek zachowali czujność i postanowili pojechać na umówione spotkanie do jednej z dzielnic Gdańska o nazwie Suchanino. Na spotkaniu nie pojawił się jednak nastolatek, a dorosły mężczyzna w średnim wieku. Doszło do obywatelskiego zatrzymania potencjalnego pedofila i wezwania policji. Podejrzany został umieszczony przez funkcjonariuszy w areszcie.

Gdańsk - trwa śledztwo w sprawie pedofila

Po uzyskaniu pozwolenia od prokuratury doszło do przeszukania mieszkania 41-letniego mężczyzny. Zabezpieczono w nim urządzenia multimedialne takie jak komputer czy telefon. Jak informuje aspirant Gdańskiej Policji - Mariusz Chrzanowski - w sprawie zatrzymanego zostały wszczęte procedury śledcze.

Obecnie, gdański sąd na wniosek prokuratury umieścił 41-latka w areszcie na okres 3 miesięcy. W trakcie śledztwa sprawdzone zostaną wcześniej wspomniane multimedia oraz będą wykonane badania czy istniały jeszcze inne potencjalne ofiary pedofila

Wstępne wyniki informatycznego śledztwa wskazują na to, że będzie można postawić 41-latkowi zarzuty. Mają one dotyczyć nagabywania osób małoletnich w internecie w celach pedofilskich. Grozi mu za to do 2 lat więzienia. Jednak jeśli w trakcie śledztwa znajdzie się więcej materiału dowodowego, okres odsiadki może się znacznie przedłużyć.

Inne wypadki pedofilii w Gdańsku

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym w gdańska prokuratura zajmowała się pedofilią. W grudniu 2016 roku schwytano 20-latka, któremu postawiono zarzut kontaktów seksualnych z 12-latką. Z kolei w 2017 roku zatrzymano 27-latka posiadającego na nośnikach pieniędzy dziecięcą pornografię. Ten przypadek był wyjątkowo groźny, gdyż sprawca zwabiał do swojego mieszkania dzieci i wykorzystywał je seksualnie. Nie inaczej było w 2018 roku — znany w trójmieście 55-letni animator kultury został oskarżony o molestowanie 14-latka. Być może to przypadki z ubiegłych lat przestrzegły rodziców na tyle, że ci stali się bardziej ostrożni i samodzielnie ujęli pedofila.

Źródło: onet.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News