"Prezydencie, nadal jesteśmy razem". Gdańsk szykuje wyjątkowe wydarzenie

"Prezydencie, nadal jesteśmy razem". Gdańsk szykuje wyjątkowe wydarzenie Źródło: fot. pixabay.com

Gdańsk wciąż pamięta o tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza i wspomina postać tego niezwykłego polityka. Już wkrótce nad Motławą odbędzie się niecodzienne wydarzenie. Gdańszczanie pragną uczcić pamięć swojego włodarza w wyjątkowy sposób.

Gdańsk wciąż jest w żałobie po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, która miała miejsce w czasie 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdańszczanie już nie raz dali wyraz wielkiemu przywiązaniu do swojego włodarza. Teraz tylko je potwierdzają i zapraszają wszystkich do udziału w wyjątkowym wydarzeniu. Wyjątkowa uroczystość, która ma na celu upamiętnienie zamordowanego prezydenta, odbędzie się w środę 13 lutego o godzinie 19:40 na Targu Węglowym. Dokładnie miesiąc po tragicznym finale Wielkiej Oriestry Świątecznej Pomocy mieszkańcy Gdańska wypuszczą "Światełko dla Prezydenta". Tuż po tem przewidziany jest wspólny marsz ulicami Tkacką i Piwną do Bazyliki Mariackiej, gdzie o godz. 20:30 ludzie będą wspólnie modlić się w intencji Pawła Adamowicza.

Gdańsk upamiętni prezydenta Adamowicza - frekwencja może być imponująca

- Panie Prezydencie, nadal jesteśmy razem! Byliśmy na wiecu pod Neptunem i staliśmy przed Urzędem Miejskim w ciszy, która brzmiała. Na placu Solidarności rozpaliliśmy dla Pana największe serce świata, a następnego dnia, na Ołowiance, razem stało obok siebie wiele organizacji, które Pan wspierał. Żegnaliśmy Pana w ECS-sie i po raz ostatni poszliśmy z Panem w marszu przez ulice Gdańska - napisali organizatorzy przedsięwzięcia.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

"Światełko dla Prezydenta" to tylko jedna z akcji, która w ostatnim czasie zjednoczyła ludzi

Przy tej okazji warto wspomnieć o innych inicjatywach, których inspiratorem była postać Pawła Adamowicza. Niedawno ulicami miasta przeszedł marsz ponad podziałami, w którym wzięli udział przede wszystkim uczniowie gdańskich szkół. Wcześniej miała miejsce głośna akcja Patrycji Krzymińskiej, która zorganizowała zbiórkę do ostatniej puszki prezydenta Adamowicza na rzecz WOŚP. Hojność ludzi przekroczyła najśmielsze oczekiwania: zebrano prawie 16 milionów złotych. Takie sytuacje wyraźnie pokazują, że w obliczu tragicznych wydarzeń potrafi zjednoczyć się nie tylko Gdańsk, ale i cała Polska.Najlepsze newsy dnia:

  1. Gdzie mieszka Grażyna Torbicka? Gwiazda uciekła z Warszawy, by zamieszkać w takim miejscu?!
  2. Barbara Kurdej-Szatan na randce z tajemniczym mężczyzną. Zapłacił jej za spotkanie 42 tysiące!
  3. Kuriozalna wpadka w Koło fortuny. Banalne pytanie, wszyscy ryknęli śmiechem
  4. Tego fani się nie spodziewali. Wyciekł utwór Taco Hemingwaya przed premierą
  5. To ona zastąpi Basię Kurdej-Szatan w roli. Fani wściekli
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: NaTemat Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu