Jak informują trójmiejskie media, jeden z gdańskich policjantów został w ubiegły weekend aresztowany pod zarzutem posiadania narkotyków. Wobec zatrzymanego funkcjonariusza podjęto już działa wydalające go ze służby. 

Z informacji jakie udało się uzyskać dziennikarzom wynika, że w domu aresztowanego policjanta znaleziono amfetaminę. Prokuratura nadzorująca śledztwo odmawia wyjawienia więcej szczegółów w sprawie zatrzymanego funkcjonariusza jednak wiadomo, że był on obserwowany od dłuższego czasu i pracował w prewencji od zaledwie dwóch lat.

Jak z kolei poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, wobec zatrzymanego policjanta zostały wszczęte procedury zmierzające do wydalenia go ze służby.

Oprócz procedur wydalających ze służby, wobec zatrzymanego policjanta z Gdańska, wszczęto śledztwo, które będzie miało swój finał w sądzie. Jeśli zostanie uznany za winnego to grozi mu nawet kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wszystko zależeć będzie od ilości narkotyków jakie znaleziono w jego mieszkaniu ponieważ za mniejsze ilości przewiduje się jedynie 3 lata więzienia.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: trojmiasto.pl

Zobacz również