MSWiA zabiera głos ws ataku na Adamowicza. Wiemy gdzie była policja

MSWiA zabiera głos ws ataku na Adamowicza. Wiemy gdzie była policja Źródło: screen/tvn24

Gdańsk łączy się w obliczu wstrząsającego zdarzenia, do jakiego doszło w niedzielę wieczorem na scenie Finału WOŚP. Paweł Adamowicz został bardzo poważnie raniony nożem zaraz przed symbolicznym światełkiem do nieba. Teraz tragiczne wydarzenie komentuje MSWiA i wyjawia, gdzie w tym czasie była policja. 

Gdańsk nie może wyjść z szoku po tym, jak Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na tamtejszej scenie WOŚP w niedzielę, zaraz przed rozpoczęciem symbolicznego światełka do nieba. Napastnik natychmiast został zatrzymany, a prezydenta miasta przetransportowano do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie był operowany do późnych godzin nocnych. Choć o 2:25 w nocy lekarz Tomasz Stefaniak ogłosił dobrą nowinę - "pacjent żyje", trzeba mieć świadomość, że jego stan jest niezwykle ciężki. Teraz wszystkie media, politycy oraz służby rozpatrują okoliczności całego tragicznego zdarzenia. Wiceminister MSWiA zabrał głos w tej sprawie i ujawnił, gdzie była policja w chwili, gdy Paweł Adamowicz został dźgnięty na oczach tysięcy mieszkańców.

Gdańsk: gdzie była policja podczas ataku na prezydenta?

Wielu polskich polityków i specjalistów wypowiada się w sprawie tragedii, a w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 wystąpił wiceszef MSWiA i wyjaśnił kwestię, która najbardziej nurtuje wszystkich Polaków - gdzie w czasie ataku na prezydenta Gdańska była policja. - Policja, tak jak w takich sytuacjach, była za sceną, gdzie był patrol, który był do dyspozycji organizatorów, w sytuacji, jeśli będzie taka potrzeba. Policja była w pobliżu i jak tylko została powiadomiona, podjęła takie czynności, jakie w takiej sprawie się podejmuje - tłumaczy Paweł Szefernaker. Dalej polityk podkreślił, iż "takie wydarzenia są chronione przez firmę wynajętą przez organizatora i jeśli jest potrzeba, policja jest zawiadamiana i od razu wchodzi do akcji".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Paweł Adamowicz brutalnie zaatakowany. Badane są przyczyny tragedii

Cały Gdańsk oraz miliony Polaków nie mogą również zrozumieć, jak mogło dojść do sytuacji, w której mężczyzna z nożem w ręku dostał się bez problemu na scenę. Wciąż pojawiają się kolejne sugestie, iż zawiodły środki bezpieczeństwa, a w mediach można znaleźć informacje, zgodnie z którymi obszar samej sceny rzekomo nie był objęty koniecznością przeszukiwania plecaków. Sam sprawca legitymować się miał plakietką wstępu z napisem "MEDIA". - Dziś potrzebna jest propaństwowa dyskusja ponad podziałami, która odpowie na pytanie, jak tego typu imprezy powinny być organizowane i przez organizatorów zabezpieczane - mówił dalej wiceszef MSWiA. Polityk opowiadał o samym napastniku, którym jest 27-latek wcześniej już notowany i skazany za napady z bronią w ręku. - Mamy ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych. Trzeba wyjaśnić, czy wszystko, czego ta ustawa wymaga, było na miejscu, czy wszystkie procedury były przeprowadzone - podkreślał. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Paweł Adamowicz PRZEŻYŁ operację. Szacun dla lekarzy, niesamowity wyczyn
  2. Znany dziennikarz ohydnie o ataku na Adamowicza. „Owsiak to SZMATA, w ryj bym mu nie napluł”
  3. Aukcje WOŚP. Wiemy, którzy celebryci zebrali najwięcej pieniędzy dla Orkiestry
  4. Małgorzata Kożuchowska: syn gwiazdy to najbardziej urocze dziecko w show-biznesie. Rozpłyniecie się
  5. Ewa Farna: waga gwiazdy znów uległa zmianie. Piosenkarka wygląda wspaniale
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News