Jak donosi „Dziennik Bałtycki”, w ubiegłą sobotę w Gdańsku, doszło do gwałtu na nastoletniej Polce. W sprawie zatrzymano i przesłuchano już sześciu Ukraińców i jedną Ukrainkę.

Z ustaleń lokalnych mediów wynika, że 15-letnia Polka dobrowolnie przebywała w towarzystwie dopiero co poznanych sześciu Ukraińców i jednej Ukrainki. Sprawy jednak wymknęły się spod kontroli i podczas imprezy urządzonej nieopodal ul. Marynarki Polskiej doszło do gwałtu.

Policja zatrzymała już wszystkich podejrzanych cudzoziemców i po przesłuchaniach zwolniła pięciu mężczyzn i kobietę. W areszcie pozostaje natomiast 21-letni Andriej D., który najprawdopodobniej dopuścił się gwałtu na Polce.

Jak przyznał rzecznik tamtejszej policji, nastolatka zgłosiła gwałt dopiero w poniedziałek więc jedynie dzięki szczęściu udało się zatrzymać Ukraińców, którzy jeszcze nie wyjechali poza granice Polski. Rozpoczęcie równoległych przesłuchań zostało również opóźnione ze względu na problem związany z zapewnieniem odpowiedniej ilości tłumaczy.

Podejrzanemu Ukraińcowi grozi do 12 lat więzienia

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: dziennik bałtycki

...

Zobacz również