Polak potrafi. Zrobili plażę na środku miasta, narazili tym życie wielu ludzi

Polak potrafi. Zrobili plażę na środku miasta, narazili tym życie wielu ludzi Źródło: Facebook

Gdańsk w ramach akcji "Ulica Pełna Życia" zrealizował na skrzyżowaniu kilku ulic miejską "plażę". Z czasem okazało się, że miejsce może powodować zagrożenie dla zdrowia wielu osób.

Gdańsk w ostatnim czasie mógł się pochwalić swoją strefą relaksu. Po tym jak w Warszawie na placu bankowym ustawiono nazywane prześmiewczo "europalety" na podobny krok zdecydowano się w nadmorskim mieście. Niestety, mimo szczytnego celu inicjatywy, okazało się, że są z nią niemałe problemy.

Miasto Gdańsk zaskakuje. Plaża na środku miasta

Plaża na skrzyżowaniu trzech ulic powstała w wyniku projektu "Ulica Pełna Życia". Miejsce rozrywki i rekreacji dla mieszkańców miało być w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, który miał promować ruch rowerowy i komunikację zbiorową. Zamknięcie ulic miało nie tylko zapewnić mieszkańcom rozrywkę.

Na plaży ustawiono leżaki, scenę, palmy i stanowiska do zabawy dla dzieci. Co jakiś czas animowane są tutaj różne wydarzenia dla mieszkańców (w głównej mierze dla najmłodszych). Ulica ma pozostać nieprzejezdna w okresie od 9 do 22 września. Przez ten czas ruch samochodowy na skrzyżowaniu ulic Jaskółczej, Śluzy i Jałmużniczej ma być całkowicie zablokowany. Niestety, nie przemyślano jednej rzeczy, która może być istotna w ratowaniu ludzkiego życia.

Plaża na środku miasta utrudnia ratownikom medycznym pracę

Dokładnie w tym miejscu znajduje się najważniejsza poradnia kardiologiczna, wśród wszystkich trójmiejskich placówek. Pracuje tu aż 18 specjalistów, a dziennie przyjmowane są setki pacjentów. W drastycznych przypadkach - takich jak zatrzymanie krążenia, czy wszelkie ataki serca, na miejsce pacjenci przywożeni są karetką na sygnale. Teraz pojazdy z ratownikami medycznymi muszą jeździć objazdem, co zajmuje znacznie więcej czasu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prezes centrum zdrowia której częścią jest poradnia na Jaskółczej stwierdził, że urzędnikom w tym wypadku "zabrakło wyobraźni". Z kolei radny miasta z ramienia PiS, Andrzej Skiba zamierza złożyć interpelację do prezydenta Gdańska. Ma na celu ujawnienie tego jak doszło do podjęcia jego zdaniem "wątpliwego" przedsięwzięcia.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Nie żyje bohaterka najsłynniejszego ślubu w Polsce

- Chcę, by gdańszczanie dowiedzieli się o kulisach tego wątpliwego przedsięwzięcia. Czekamy na odpowiedź, kto z kim konsultował ten pomysł, kto zarobił na całym wydarzeniu i, co chyba najważniejsze, dlaczego wybrano taką lokalizację, która wyraźnie utrudnia dojazd do pobliskiej przychodni

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Mandat na grzybobraniu. Straż leśna zażąda 500 złotych
  3. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
  4. Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić
  5. Sceny rozrywają serce. Na premierze filmu Anna Woźniak-Starak nagle zalała się łzami, chwilę później Agnieszka wpadła w rozpacz
  6. Pilne informacje TVN. Po 25 latach rozwiązano zagadkę jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii Polski

Źródło: Donald

Następny artykuł