Nie żyje dziennikarka Gazety Wyborczej, która ujawniła aferę Jankowskiego

Nie żyje dziennikarka Gazety Wyborczej, która ujawniła aferę Jankowskiego Źródło:

Bożena Aksamit nie żyje. Gazeta Wyborcza poinformowała dziś o niezwykle smutnym wydarzeniu w historii wydawnictwa. Zmarła dziennikarka, która od lat współpracowała nie tylko z dziennikiem, ale także jego cotygodniowym dodatkiem "Wysokie Obcasy". O jej reportażu na temat ks. Jankowskiego mówili wszyscy. Rozmawiała w tej sprawie m.in. ze stacją TVN. Świat mediów pogrążył się w żałobie.

Bożena Aksamit nie żyje. Gazeta Wyborcza poinformowała o przykrym zdarzeniu, które dotknęło jej redakcji. Za pośrednictwem swojego internetowego serwisu wyborcza.pl dziennik przekazał wiadomość o śmierci swojej wieloletniej dziennikarki.

Gazeta Wyborcza w żałobie. Bożena Aksamit występowała m.in. w TVN

Bożena Aksamit była przez wiele lat współpracownicą dziennika Gazeta Wyborcza. Pracowała w jego gdańskim oddziale. Równocześnie pisywała także dla sobotniego dodatku Gazety zatytułowanego "Wysokie Obcasy". Miała również na swoim koncie gościnne występy w stacji TVN. Dziennikarka, nim zajęła się pracą w redakcji, była grafikiem komputerowym. Wcześniej zdobyła wykształcenie na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku oceanografia fizyczna. Przez wiele lat publikowała w licznych tytułach Agory. Jej reportaże można było przeczytać nie tylko w "Wysokich Obcasach", ale także w "Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej" i "Wysokich Obcasach Extra". Sławę zdobyła dzięki wielu artykułom poruszającym szczególnie istotne społecznie sprawy. W 2016 roku nominowano ją do najbardziej prestiżowej w Polsce nagrody medialnej Grand Press. Ówczesną nominację dostała za wywiad "Nienawiść w puszczy" i cykl reportaży "Zatoka Świń". Ten ostatni pisała wspólnie z Piotrem Głuchowskim. Za tę książkę została zresztą wspólnie w Głuchowskim ostatecznie nagrodzona, chociaż w innym plebiscycie. Otrzymała nagrodę MediaTory w kategorii DetonaTor. "Zatoka Świń" traktowała o oburzających wydarzeniach związanych z molestowaniem nastolatek w Trójmieście oraz o śledztwie dotyczącym tej sprawy. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Bożena Aksamit ujawniła sprawę ks. Jankowskiego

Najgłośniej zrobiło się o niej pod koniec 2018 roku, kiedy napisała jeden z najgłośniejszych w ostatnich miesiącach reportaż zatytułowany "Sekrety Świętej Brygidy", w którym przedstawiła wstrząsające i dotąd nieujawnione informacje o księdzu Henryku Jankowskim. Ta sprawa wywołała ogromne poruszenie w całej opinii publicznej w Polsce. Należy podkreślić, że ksiądz Henryk Jankowski znany był także jako "kapelan Solidarności". W Gdańsku był on legendą na tyle znaną, że postawiono mu nawet pomnik. Aksamit dotarła do gorszących informacji, które wskazywały na to, że prałat Jankowski molestował seksualnie wielu mężczyzn i nieletnich chłopców. Dziennikarka dotarła do licznych ofiar kapłana, które opowiedziały jej o wydarzeniach sprzed lat. O sprawie informowały na bieżąco największe ogólnokrajowe media jak TVP, Polsat i TVN, a także media internetowe. Gazeta Wyborcza i jej dziennikarka doprowadziły do ogólnopolskiego poruszenia i sprzeciwu wobec patologii w Kościele katolickim. Pod pomnikiem ks. Jakowskiego w Gdańsku miały miejsce protesty, zaś rodzina kapłana zapowiedziała pozew przeciwko autorce reportażu. Informowały o tym na bieżąco Polsat, TVP i TVN. Temat ks. Jankowskiego był jednym z ostatnich tekstów w życiu Bożeny Aksamit.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ujawniono, ile teraz waży Katarzyna Figura! Będziecie w szoku
  2. Największy gwiazdor TVN miał romans z Anną Muchą. Właśnie opublikowano zaskakujące zdjęcie
  3. To pierwsza taka akcja W HISTORII! Biedronka rozda ludziom nawet po 1200 złotych
  4. Źle odczytano stenogramy z „taśm Kaczyńskiego”? Analiza dziennikarzy Onetu
  5. Załamani fani modlą się za Zenka Martyniuka. „Niech cały świat się przyłączy”
Następny artykuł