Morawiecki grozi Wyborczej pozwem za artykuł o jego majątku. Wicenaczelny GW: „Nie możemy się doczekać”

Morawiecki grozi Wyborczej pozwem za artykuł o jego majątku. Wicenaczelny GW: „Nie możemy się doczekać” Źródło: YouTube/Kancelaria Premiera

Gazeta Wyborcza zagrożona procesem? Premier Mateusz Morawiecki jest oburzony rewelacjami, które dziennik opublikował w poniedziałek. Redakcja zaś w spokoju czeka na ewentualne wezwanie do sądu.

Gazeta Wyborcza podpaliła lont, gdy na początku tygodnia opublikowała szokujący artykuł o premierze Mateuszu Morawieckim. Dziennik podał zaskakujące informacje. Premier, wraz z żoną, miał nabyć od Kościoła działkę po atrakcyjnej cenie. Kwota nie była przypadkowa, wartość terenu została celowo mocno zaniżona, dzięki czemu Morawieccy mogli pochwalić się wyjątkowo korzystną inwestycją.

Działka, leżąca na wrocławskim Oporowie, należała do majątku Kościoła. W 2002 roku, gdy doszło do transakcji, grunty warte były ok. 4 milionów złotych. Miejscowa parafia św. Elżbiety otrzymała tę ziemię od miasta w 1999 roku. Już trzy lata później proboszcz, ks. Sławomir Żarski, postanowił ją sprzedać. Kupcem był właśnie Mateusz Morawiecki, wówczas członek zarządu BZ WBK. Być może w sprawie nie byłoby nic sensacyjnego, gdyby nie fakt, że grunty zostały sprzedane za czterokrotnie mniejszą od prawdziwej wartości kwotę - parafia wzbogaciła się o 700 tys. zł.  

Gazeta Wyborcza niczego się nie boi. Wicenaczelny czeka na wezwanie do sądu

Gazeta Wyborcza sugeruje, że dziś ziemia należąca do Morawieckich ma być warta już nawet 70 mln zł. Dziennik opiera się o wyliczenia Marleny Joks, prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości. Mateusz Morawiecki uważa rewelacje Wyborczej za nierzetelne. 

- Tekst „Gazety Wyborczej” narusza dobra osobiste premiera Mateusza Morawieckiego i jego żony. Podjęli oni decyzję o skierowaniu sprawy na drogę sądową z żądaniem sprostowania zawartych w nim kłamstw i manipulacji - oświadczyło Centrum Informacji Rządu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Groźbą procesu zupełnie nie przejmują się w redakcji dziennika. Na Czerskiej są pewni przekazanych przez siebie informacji. Jacek Kurski, wicenaczelny Gazety Wyborczej, odpowiedział już zresztą na oświadczenie premiera.

- W 2002 r. PMM kupił grunty od Kościoła. Za działki warte 4 mln zł zapłacił 700 tys. Dziś warte są sto razy więcej, ok. 70 mln. Nie ma po nich śladu w oświadczeniu majątkowym szefa rządu. Gdy pytamy o to premiera, przyłapujemy Morawieckich na kłamstwie. Działka dostępna była dla wąskiej elity ówczesnej lokalnej władzy, ludzi poinformowanych i zaprzyjaźnionych z wrocławską kurią. Zarabiał i Kościół, i Morawieccy. Tracił skarb. PMM to modelowy przykład uwłaszczonej na majątku państwa nomenklatury III RP. Premier Morawiecki grozi nam, Gazecie Wyborczej pozwem. Ufamy, że dotrzyma słowa. Wprost nie możemy doczekać się procesu. Powołamy świadków, zażądamy dokumentów, zadamy PMM pytania, na które nie chciał nam odpowiedzieć. Panie Premierze, czekamy! - oświadczył z pewnością siebie. Czy dojdzie do dużego procesu? Czas pokarze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor TVP wziął ślub z popularną piosenkarką! To nowa i piękna para w polskim show-biznesie
  2. Legendarna aktorka TVP zmarła na straszliwego raka. Ale to alkohol ZNISZCZYŁ jej życie i karierę. Jej historia doprowadzi was do łez
  3. Bliska przyjaciółka zdradziła całą prawdę o macierzyństwie Meghan Markle. Mały Archie będzie miał przechlapane?
  4. Opublikowano dokumenty ministerstwa. Tyle pieniędzy naprawdę dali Rydzykowi, lepiej usiądźcie
  5. Słynny dziennikarz TVP z zarzutami. Miał znęcać się nad partnerką, poniżał ją na każdym kroku

Źródło: Polityczek, Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News