Gazeta.pl bombardowana za news o obrabowaniu kościoła. MEGA WPADKA

Gazeta.pl bombardowana za news o obrabowaniu kościoła. MEGA WPADKA

Można mieć odmienne opinie o polityce, można się nie zgadzać w kwestiach światopoglądowych. Wydaje się jednak, że kradzież przez wszystkich powinna być oceniana negatywnie. Okazuje się NIESTETY, że nie przez wszystkich.

W kościele parafialnym w Przeworsku doszło do włamania. Dwóch 9-letnich chłopców za pomocą drutu otwarło sobie drzwi i ukradło skarbonę zawierającą ok. 600 zł. Chłopcy zostali odnalezieni, a ich sprawa, jako nieletnich, przekazana do sądu rodzinnego.

Redaktorzy należącego do spółki Agora portalu Gazeta.pl, opisując tę sprawę, zaliczyli niesamowitą wpadkę. Najpierw w tytule, potem też w pierwszym akapicie tekstu stwierdzili, że sprawcy czynu "niestety" zostali złapani, bo "niestety" nie wszystko dobrze zaplanowali.

 - Dwójka dzieci miała genialny plan - otworzyć drzwi do kościoła, zabrać skarbonkę z pieniędzmi i uciec. Niestety, skok został udaremniony - napisali autorzy.

Takie ujęcie sprawy nie spodobało się czytelnikom. W komentarzach autorzy tekstu zostali ostro skrytykowani.

 - "Niestety skok został udaremniony"? Serio "niestety"? - pisał jeden z internautów.

 - Dziennikarz gazeta.pl ubolewa z powodu nieudanej próby obrabowania kościoła - pisał inny, opisując artykuł na portalu wykop.pl

Czytelnicy zwrócili też uwagę na błędne użycie słowa "udaremnić". Kradzież się udała, a nie została udaremniona. Dopiero po wszystkim proboszcz parafii zgłosił sprawę na policję, która zadziałała szybko i skutecznie. Redaktorzy nanieśli już poprawki na artykuł, ale w Internecie nic nie ginie. Nadal można znaleźć screeny niefortunnych nagłówków.

Źródło: niezalezna.pl Źródło: niezalezna.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News