Dziennikarze „Głosu Naszego Błonia” są zszokowani. Policja weszła do redakcji i zaczęła prewencyjnie poszukiwać nagrań i zdjęć kompromitujących burmistrza Zenona Reszkę. 

? Jesteśmy zszokowani, bo gazeta jeszcze się nie ukazała, a policja przeprowadziła akcję prewencyjną jak za czasów PRL-u ? powiedział redaktor naczelny Grzegorz Stępniewski na antenie Telewizji Republika.

Na kompromitujących nagraniach i fotografiach jest burmistrz uprawiający seks w służbowym samochodzie, w godzinach pracy.

Policjanci weszli do redakcji i zagrozili, że jeśli dziennikarze będą stawiać opór to zabiorą im sprzęt.

? Zabezpieczono komputery i laptopy, na których znajdowały się poszukiwane przez policję informacje. Zarekwirowano nam niewydany jeszcze numer gazety, który już pewnie nie ukaże się prze wyborami. Na komputerach znajdują się również inne materiały strzeżone tajemnica dziennikarską ? relacjonował Stępniewski.

Burmistrz Reszka był popierany przez Platformę Obywatelską, aczkolwiek  po publikacji Super Expressu poparcie usunięto ze strony.

? Będziemy żądać udostępnienia nam sprzętu, na którym zapisana jest niewydana jeszcze gazeta. Chcemy, żeby prokuratura zabezpieczyła materiały potrzebne do śledztwa, a oddała nam resztę materiałów nie związanych z tą sprawą ? mówił redaktor naczelny.

? Kandydat był na zdjęciu z Andrzejem Halickim i Julią Piterą z PO, dzisiaj na plakatach zaklejano ich twarze, żeby to ukryć ? powiedział.

źródło: telewizjarepublika.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.