Postrzelono dziennikarza największego krajowego medium!

We wszystkich miejscach, w których dzieją się ważne wydarzenia polityczne i społeczne, pojawiają się także dziennikarze, którzy je relacjonują. Nie zawsze jednak są oni bezpieczni. Największa krajowa stacja o zasięgu międzynarodowym informuje o postrzeleniu jej dziennikarza podczas zamieszek.

Na granicy Izraela i palestyńskiej Strefy Gazy znów trwają niepokojące wydarzenia. Przeciwko protestującym Palestyńczykom ogień otworzyły siły izraelskie. Gaza jest miejscem zamieszek od wielu tygodni, w ostatnich dniach jednak szczególnie się nasiliły.

Gaza: kolejne zamieszki

W poniedziałek media obiegła szokująca informacja o otwarciu ambasady USA w Jerozolimie. Prezydent Donald Trump już wiele tygodni temu stwierdził, że uznaje on to miasto za stolicę Izraela i zapowiedział przeniesienie tam ambasady. Ta informacja od początku spotkała się ze sprzeciwem Palestyńczyków, którzy uważają, że Izrael okupuje Jerozolimę niezgodnie z prawem międzynarodowym. Poniedziałkowy start działania placówki ponownie wywołał zamieszki na granicy między Izraelem a Strefą Gazy. W wyniku trwających zamieszek śmierć poniosło już co najmniej 43 osoby. Rannych jest prawie 2300 osób! To najbardziej krwawy dzień od zakończenia wojny między Izraelem i Palestyną w 2014 roku. Izrael kontynuuje naloty na siły palestyńskiego Hamasu.

Postrzelono dziennikarza Al-Jazeera

Na miejscu przebywa wielu dziennikarzy różnych stacji telewizyjnych i innych mediów, którzy na bieżąco relacjonują wydarzenia. Niedawno nadawana z Kataru międzynarodowa arabska stacja telewizyjna Al-Jazeera poinformowała, że siły izraelskie postrzeliły jej dziennikarza. Informacja nie została oficjalnie potwierdzona przez żadną ze stron. Nie wiadomo, jaki jest stan rannego. Gaza jest obecnie de facto polem bitwy. Nieustannie trwają ostrzały, zaś siły izraelskie spekulują, że Hamas wycofuje protestujących Palestyńczyków, bowiem planowany jest zmasowany ostrzał sił izraelskich. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Izrael oficjalnie: Obalimy Waszego Prezydenta
  2. Wystarczyła jedna decyzja Trumpa. Nie żyje 37 osób, ponad 1000 rannych
  3. Trump przedstawił Niemcom Polskę jako wzór. "Jest wspaniała"
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News