Uszkodzony gazociąg w centrum dużego polskiego miasta. Pilna ewakuacja ponad 150 osób

Uszkodzony gazociąg w centrum dużego polskiego miasta. Pilna ewakuacja ponad 150 osób Źródło: Wikipedia Commons/ Julo

Gaz ulatniał się w pobliżu centrum miasta, w miejscu, które na co dzień miejsce to mija tysiące ludzi. Teren w pobliżu rury, z której nastąpił wyciek, został już zabezpieczony, a z okolicy ewakuowano aż 150 osób.

Gaz ulatniał się z uszkodzonej rury, którą najprawdopodobniej naruszył jeden z robotników, który remontował chodnik w centrum miasta. Na okolicznym terenie zaczęło więc gromadzić się sporo gazu, który stanowił niebezpieczeństwo dla wszystkich osób znajdujących się w pobliżu.

Gaz ulatniał się z uszkodzonej rury. Ewakuowano 150 osób

Do tej niezwykle niebezpiecznej sytuacji doszło w centrum Częstochowy - informuje RMF24. Podczas prac remontowych na chodniku jeden z robotników najprawdopodobniej uszkodził rurę, która znajdowała się pod spodem. Z rury zaczął wydobywać się gaz, a więc sytuacja była bardzo poważna. W tej sytuacji strażacy zmuszeni byli podjąć decyzję o ewakuacji wszystkich osób znajdujących się w pobliżu zagrożenia. Ewakuowano więc 150 osób, które znajdowały się w pobliskich budynkach.

Nikt nie może znaleźć się w pobliżu miejsca zagrożenia

Nikt nie może się znajdować w promieniu 200 metrów od miejsca zdarzenia. Strażacy pilnują okolicy, wokół której rozwinięto specjalne taśmy, informujące wszystkich o zakazie wstępu na teren. Teraz jedyną sposobem, aby zapobiec ewentualnej katastrofie jest rozebranie chodnika, a następnie dotarcie do uszkodzonej rury, wyjęcie jej i zastąpienie sprawnym zamiennikiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje: 1. Siostry przez 40 lat robiły sobie zdjęcia. Ostatnie wzrusza do łez. Przygotujcie chusteczki
2. Myślał, że nastał spokój, po tym jak wszyscy poznali sekrety jego 16-letniej córki. Wszedł do jej pokoju i zamarł

Strażacy, którzy zostali wezwani na akcję ratunkową, zadbali o to, aby wszystkie kurki zostały szczelnie zamknięte i zabezpieczone, dzięki czemu ilość gazu, który zebrał się w miejscu pęknięcia rury, nie powiększa się. Sytuacja, choć mogła być niebezpieczna, zdaje się już opanowana. Na miejscu nieustannie czuwają służby, które w każdej chwili mogą przystąpić do wdrożenia ewentualnych środków bezpieczeństwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera w słynnej mleczarni. Miliony Polaków zamiast mleka piło miks z wodą
  2. Agnieszka Woźniak-Starak odejdzie z telewizji i przejmie firmę męża? ”Teraz dzieło jego życia będzie kontynuować jego żona”
  3. 2-latka błagała, by przestał. Dziecko poniosło straszne konsekwencje po brutalnym gwałcie, tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  4. Sąsiedzi skarżyli, że jego pies nie daje im żyć, gdy nie ma go w domu. Właściciel zamontował kamerę, by przekonać się, co wyczynia zwierzak
  5. Najlepsze zapiekanki pod słońcem. Genialne i proste przepisy, które od razu pokochasz

Źródło: RMF24

Następny artykuł