Poseł Gawłowski usłyszy nowe zarzuty. Nie wywinie się z tego

Poseł Gawłowski usłyszy nowe zarzuty. Nie wywinie się z tego Źródło: fot. youtube.com/Onet News

Przed trzema dniami zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne został poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski. Zarzuty na nim ciążące są niezwykle poważne, a ewentualny wyrok z pewnością nie będzie krótki. Dziś już wiadomo, że lista przestępstw, o które oskarżany jest polityk, jeszcze się wydłuży.

Nowe zarzuty pod adresem Gawłowskiego pojawił się za sprawą zatrzymania biznesmena Bogdana K., który zdaniem śledczych przekazał Gawłowskiemu ponad 300 tys. złotych łapówek. Oficjalne zarzuty w tej sprawie mężczyzna usłyszał dziś. Jak podaje RMF FM, sekretarz generalny PO zostanie oskarżony o przyjęcie trzykrotności kwoty, o której przyjęcie oskarżano go do tej pory. Dodatkowo zastosowano wobec niego trzymiesięczny areszt. Wciąż jednak potrzeba zgody Sejmu o pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej. Wniosek w tej sprawie wciąż nie został przygotowany ani tym bardziej złożony.

Kim jest Stanisław Gawłowski?

Aresztowany polityk jest główną postacią tzw. afery melioracyjnej. Afera ta jest ogółem podejrzanych nieprawidłowości w inwestycjach środowiskowych. Gawłowski oprócz setek tysięcy złotych miał dostać o łapówkarzy i lobbystów dwa luksusowe zegarki marki Tag Heuer, model Carrera 16. W czasie, w którym miało dojść do przestępstw, polityk był wiceministrem Ochrony Środowiska w dwóch rządach Donalda Tuska. Zajmował się wówczas Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Śledczy są zdania, iż oprócz przyjętego w ramach łapówek majątku, Gawłowski zajmował się dużo poważniejszą działalnością. Jak twierdzi CBA, był patronem wyłudzającego pieniądze z funduszy europejskich układu przestępczego.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tajemnicze samobójstwo dziennikarza. Naraził się władzy?
  2. Kaczyński otwarcie o homoseksualizmie. Będzie skandal?
  3. Sąd zdecydował. Poseł PO spędzi za kratkami 3 miesiące
  Następny artykuł