Posłanka Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz, ma spore kłopoty. Wygląda na to, że czeka ją rozprawa sądowa i masa nieprzyjemności. Wszystko przez swoją niefortunną wypowiedź o jednym z ministrów w rządzie Beaty Szydło.

Czarne chmury dopiero zaczynają się zbierać nad posłanką. Dawid Jackiewicz, były minister skarbu w rządzie PiS, pozwał ją bowiem za wystąpienie z lipca. W trakcie batalii wokół reformy sądownictwa Gasiuk-Pihowicz ostro broniła Sądu Najwyższego. W swojej wypowiedzi zaatakowała Jackiewicza. Jak stwierdziła w 2006 roku „brał udział w awanturze, która doprowadziła do śmierci człowieka. Polityk PiS wdał się z nim w szarpaninę, popchnął go, głowa tego bezdomnego roztrzaskała się o beton”. Dodała jeszcze wówczas, że „prokuratura Ziobry umorzyła sprawę partyjnego kolegi”.

Posłance Nowoczesnej chodzi o głośną sprawę z 2006 roku. Wówczas Jackiewicz podczas spaceru z rodziną został napadnięty przez Zbigniewa M., który był pijany i agresywny. Polityk odepchnął go od siebie, a agresor nieszczęśliwie upadł i roztrzaskał sobie głowę. Zmarł dwa dni później w szpitalnym łóżku. Sprawą zajęła się prokuratura, która sprawę umorzyła, twierdząc, że Jackiewicz działał w obronie koniecznej. Co ciekawe, prokuraturze, gdy wydawała decyzję, szefował nie Ziobro, a Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości w rządzie Tuska.

Jackiewicz żąda od Gasiuk-Pihowicz przeprosin i wypłaty 100 tys. złotych na rzecz fundacji pomagającej dzieciom z nowotworami. Posłanka najprawdopodobniej sprawę przegra, ponieważ dwie identyczne rozprawy Jackiewicz już wcześniej wygrał. Najpierw wygrał z blogerką Renatą R-K, a później z Agorą, wydawcą Gazety Wyborczej. Jak mówi były minister, nie pozwoli na szarganie swojego dobrego imienia, a także na krzywdzenie jego dzieci i burzenie spokoju w ich życiu.

– Nie mogę pozwolić, by z powodu nienawiści politycznej było naruszane moje dobre imię. Nie pozwolę też, by ktoś w taki sposób próbował krzywdzić moje dzieci, rzucał cień na ich życie z powodu rzeczy, których ich ojciec nie zrobił – mówi Jackiewicz.

źródło: dorzeczy.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również