Chociaż teksty „Gangu Albanii” nie powalały inteligencją i przekazem, to grupa podbiła polskiego Youtuba. No cóż, może właśnie dlatego go podbiła. Tak czy inaczej wszystko wskazuje na to, że kariera „Gangu Albanii” zbliża się ku końcowi. 

Hip-hopowe utwory Popka, Borixona i Alibaby zdobyły serca przede wszystkim dużej części polskiej młodzieży, nawet tej ze szkół podstawowych. Większość tekstów traktuje o alkoholu, narkotykach i prostytutkach.

Projekt Gang Albanii zakończy się jednak prawdopodobnie na drugim krążku. Po premierze drugiej płyty „Ciężki gnój”, która sprzedał się w 60 tysięcznym nakładzie drogi Popka i Roberta M rozeszły się. Wszystko przez pieniądze.

Popek i Alibaba od dawna nie są razem widywani i nie grają wspólnie koncertów. Popek zaangażował się razem z Matheo i Sobotą w projekt „Trzech Króli”, a Robert M nagrał i wydał pod pseudonimem Franko album „Smutne dzieci”. Rozbójnika Alibaby zabrakło również w głośnym biograficznym filmie „Popek za życia”, który niedawno trafił do kin. Raper potwierdził, że Alibaby zabrakło w filmie ponieważ chciał za występ zbyt dużo pieniędzy.

Także trzeci raper, Borixon pracuje obecnie poza składem. Jeszcze w tym miesiącu wyda swój album „Koktajl”. Wygląda więc na to, że historia „Gangu Albanii” dobiegła końca.

...

Zobacz również