Gang Słodziaków stanie się kolejną superwalutą? Sieć Biedronka wypuściła nową serię zabawek, która już wywołuje szybsze bicie serca wielu polaków. Pewna kobieta zdecydowała się na kradzież naklejek upoważniających do odbioru zabawek. Kobieta może za to odpowiedzieć karnie!

Gang Słodziaków jest tak pożądany, że namawia do przestępstwa. Pewna 70-latka zdecydowała się ukraść naklejki o równowartości 600 złotych! Za kradzież kobieta może odpowiedzieć karnie. Grozi jej nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do incydentu doszło w Głogowie. Kobieta dopuściła się kradzieży na oczach kamer monitoringu. Pracownicy natychmiast poinformowali policję, która przyjęła zgłoszenie. Potwierdziła to aspirant sztabowa Julita Filipczuk z głogowskiej komendy.

Gang Słodziaków skusił kobietę

Jak wspomniano cała sytuacja została zarejestrowana na kamerach monitoringu. Na jednej z nich widać, jak kobieta podeszła do nieczynnej kasy, gdzie zauważyła całą rolkę naklejek. Kobieta nie wahając się sięgnęła po zdobycz.

Staruszka szybko została zatrzymana. Nie potrafiła wytłumaczyć w racjonalny sposób, dlaczego dopuściła się kradzieży. Ponieważ wartość skradzionej rolki została oszacowana na kwotę 600 złotych, kobieta odpowie karnie za swój czyn.

Fala zbrodni nawiedziła Polskę?

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym doszło do kradzieży naklejek. W całej Polsce powtarzają się takie incydenty. Do podobnego incydentu doszło w Łodzi, gdzie mężczyzna ukradł naklejki o równowartości 1500 złotych! Mężczyzna przeznaczył część naklejek na zakup słodziaków w innym sklepie, a potem okazyjnie sprzedawał pluszaki. W momencie schwytania przez policję mężczyźnie pozostała zaledwie jedna piąta naklejek. Jemu także, podobnie jak staruszce, grozi 5 lat więzienia.

Czy szał zdobywania zabawek ogarnął po raz kolejny cały kraj? Podobne historie zdarzały się także przy poprzedniej promocji sieci Biedronka, kiedy to oferowany był Gang Świeżaków. Internauci nie mają złudzeń, że sytuacje te będą się powtarzać. Wielu z nich zaznacza, że czeka na wysyp memów poświęcony zabawkom. Czy historia się powtórzy i nowy gang słodziaków będzie tak bardzo popularny?

ZOBACZ TAKŻE:

ŹRÓDŁOnatemat.pl

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.