Galerie handlowe niebawem zostaną otwarte.
Unsplash Michael Weidemann
Jakub Kossakowski - 29 Kwietnia 2020

W galeriach handlowych będą nowe, surowe zasady. Wielu się nie spodobają

Pandemia, którą wywołał koronawirus, wymusiła wprowadzenie wielu obostrzeń. Jedno z nich zakładało, że galerie handlowe mają być zamknięte. Niedługo możemy spodziewać się otwarcia tego typu obiektów. Nie obejdzie się jednak bez nowych zasad. Czego możemy się spodziewać?

14 marca wszystkie galerie handlowe zostały zamknięte. Na ich terenie mogły funkcjonować jedynie apteki, drogerie, sklepy spożywcze i niektóre punkty usługowe. Obostrzenie już wkrótce będzie znacznie złagodzone. Musimy się przygotować na nowe wytyczne, które z pewnością nie u wszystkich osób wywołają entuzjazm.

Tadeusz Rydzyk przeżywa dramatyczne chwileRydzyk przeżywa dramatyczne chwile. Prokuratura weźmie się za jego skandaliczny interes?Czytaj dalej

Galerie handlowe niebawem staną przed nami otworem

Niektóre sklepy już wcześniej zapowiadały, że wkrótce zostaną otwarte. Rząd przekazał wytyczne, których trzeba będzie przestrzegać, odwiedzając galerie handlowe. Z całą pewnością wiele osób czekało na dzień, w którym będą mogli udać się na zakupy do swoich ulubionych sklepów. Warto jednak pohamować radość, ponieważ wizyta w przybytkach handlu będzie wiązało się z koniecznością przestrzegania pewnych zasad.

Galerie handlowe według planu mają zostać otwarte już 4 maja. Jednak zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal RMF24, z użytku wyłączone zostaną kina, kluby fitness, strefy gier i wyspy handlowe. To jednak zaledwie początek wytycznych opracowanych przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

kobietaRęka kobiety tygodniami była pokryta rybią łuską. Gdy lekarze ją zdjęli, zaniemówiliCzytaj dalej

Zasady, które obejmą galerie handlowe są bardzo restrykcyjne

Odwiedzając galerie handlowe, wszyscy musimy pamiętać o zachowywaniu dystansu 2 metrów od pozostałych osób. Konieczne będzie noszenie maseczek i jednorazowych rękawiczek. Powinny być one dostępne w każdej galerii. Kolejnym obostrzeniem będzie limit osób przebywających w galeriach handlowych oraz sklepach, które w nich się znajdują. Zgodnie z wytycznymi na 15 metrów kwadratowych może przypadać tylko jedna osoba.

Obostrzenie najbardziej dotkliwe dla klientów to najprawdopodobniej zakaz korzystania z przebieralni. Bez wątpienia ciężej dokonać zakupu odzieży bez jej wcześniejszego przymierzenia. Sklepy mogą otworzyć przebieralnie wyłącznie w sytuacji, kiedy będą one dezynfekowane po każdym kliencie. Nie da się ukryć, że ciężko spełnić takie kryterium. Mocne ograniczenia będą dotyczyły również stref gastronomicznych.

Dzisiaj grzeje:

1. Minister Emilewicz niespodziewanie zapowiedziała ogromną zmianę. Dotknie wszystkich seniorów

2. Małżeństwo brało razem prysznic, gdy żona zauważyła pewien szczegół. Po wyjściu oznajmiła, że żąda rozwodu

Galerie handlowe zostaną otwarte, jednak punkty sprzedające posiłki będą mogły wydawać je wyłącznie na wynos i w ramach dostawy. Jak donosi portal RMF24, zakupione posiłki nie mogą być spożywane na miejscu, w galerii czy na ulicy. Z pewnością zasady, którymi zostaną objęte galerie handlowe mogą być początkowo uciążliwe. Należy jednak pamiętać, że nie są one nieuzasadnione i mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najnowsze odkrycie amerykańskich naukowców. Wiadomo, co jest głównym źródłem zakażenia koronawirusem
  2. Rząd zdecydował ws. polskich skoczków. Adam Małysz przekazał informację
  3. Wcale nie trzeba nosić maseczki? Szumowski potwierdził, jest inna opcja
  4. Uczeń nie wyłączył mikrofonu. Nagle nauczycielka usłyszała, co dzieje się w ich domu i natychmiast zaczęła działać
  5. Maleńki szczeniak zaczął się denerwować. Reakcja jego mamy odbiera mowę, wszystko się nagrało
  6. Nie tylko obostrzenia, kolejna zła wiadomość na majówkę. O grillowaniu Polacy mogą jedynie pomarzyć

BliźniakiBardzo smutne doniesienia ws. 1,5-rocznych bliźniaków. Wiadomo, co się dzieje z mężczyzną, który je potrąciłCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News