Galerie handlowe
Pixabay.com jarmoluk
Monika Majko - 4 Maja 2020

Dopiero otworzono galerie handlowe, a już potrzebna była ewakuacja kilkunastu z nich. Do akcji wkroczyła policja

Galerie handlowe ponownie otwarto wraz z poniedziałkiem 4 maja 2020 roku, ale działają z pewnymi ograniczeniami. Służby bezpieczeństwa zarejestrowały dzisiaj serię zgłoszeń o ewakuacji centrów handlowych na terenie całego kraju.

Galerie handlowe zostały ponownie otwarte w ranach kolejnego etapu "odmrażania" gospodarki po restrykcjach wprowadzonych z powodu koronawirusa. W poniedziałek służby bezpieczeństwa w całym kraju odnotowały kilkanaście zgłoszeń o alarmach bombowych w centrach handlowych.

Galerie handlowe ponownie otwarto 4 maja 2020 roku, choć placówki działają z ograniczeniami

Informację o otrzymaniu fałszywych alarmów bombowych z galerii handlowych potwierdzili m.in policjanci z Wielkopolski, Dolnego Śląska, Śląska, Małopolski, Podlasia i Łodzi. Nieoficjalne źródła podały, że zgłoszenia o zagrożeniach w centrach handlowych otrzymały również służby z Krakowa oraz Warszawy. RMF 24 poinformowało, że wszystkie zgłoszenia zostały przekazane służbom drogą elektroniczną.

Krzysztof Rutkowski i JackowskiJackowski i Rutkowski są zgodni ws. Kacperka. Niestety, nie ma powodów do radościCzytaj dalej

Według słów podkomisarz Magdalena Szust z zespołu prasowego śląskiej policji, informacje o alarmach bombowych dostali zarządcy centrów handlowych, w co najmniej trzech miastach w tym rejonie. Ewakuowano obiekt w Rybniku. Podobne informacje przekazał również Piotr Garstka z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Galerie handlowe otrzymały maile zawierające fałszywe informacje o podłożeniu materiałów wybuchowych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

MięsoPołożyła kostkę lodu na grillowanym mięsie. Efekt powala, każdy chce poznać jej genialny sekretCzytaj dalej

W Białymstoku ewakuowano pracowników i klientów galerii handlowej w centrum miasta. Obiekt został przeszukany. Alarm, tak samo jak w przypadku innych miast, okazał się fałszywy. E-maile z informacją o podłozeniu ładunków wybuchowych otrzymali również zarządcy czterech galerii handlowych na Dolnym Śląsku: trzech we Wrocławiu i jednej w Wałbrzychu.

Dzisiaj grzeje:

1. Policja przekazała fatalne informacje. Chłopiec nie żyje, zabił go własny ojciec

2. Niestety, nie żyje dziecko. Cała Polska miała nadzieję na inne zakończenie sprawy

Od 4 maja 2020 roku centra handlowe wznowiły działalność, jednak muszą zachować odpowiednie wymogi bezpieczeństwa sanitarnego. Nieczynne pozostają znajdujące się w placówkach kina, strefy aktywności fizycznej, np. siłownie czy place zabaw.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące słowa księdza do wiernych. "Ktoś próbował nam wdrukować, że w kościele się zakazimy. Czym?"
  2. Anna Lewandowska nie mogła dłużej milczeć. Przyznała się do choroby
  3. Znaleziono porzuconą zabawkę Kacperka? Dziecko bawiło się nią tuż przed zaginięciem
  4. Córka Kasi Kowalskiej nie miała koronawirusa? Na jaw wyszła zdumiewająca prawda, menedżer się wygadał
  5. Syn Pawła Królikowskiego dopiero teraz miał siłę wyznać prawdę. Nie da się powstrzymać łez
  6. Jak ugotować czerninę? Do sieci trafiła hitowa receptura, zupa smakuje nadzwyczajnie

Kobieta amputacja nógUżywała popularnego produktu do higieny tylko dla pań. Musieli jej amputować nogi, teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News