Życzenia na Wielkanoc. Przygotowaliśmy te najpiękniejsze

życzenia na wielkanoc
Pixabay.com/Zauberei
Wstecz

1 z 12

Dalej

Życzenia na Wielkanoc to popularna forma przypomnienia o zbliżających się świętach naszym przyjaciołom i bliskim. W dobie Internetu możemy znaleźć masę różnych rymowanych wierszyków odnoszących się do wszelkich symboli Wielkanocnych. Wspólnie z redakcją Pikio.pl przygotowaliśmy najciekawsze z nich.

Życzenia na Wielkanoc często wysyłamy całej naszej liście kontaktów w telefonie. Czasem zdarza się, że dostajemy odpowiedź zwrotną z innym wierszykiem lub rymowanką. Najbardziej leniwi kopiują życzenia od kogoś innego i rozsyłają pozostałym. W Internecie możemy znaleźć naprawdę zabawne i pomysłowe rymowanki. Warto spędzić chwilę i spróbować samemu napisać śmieszną historyjkę rymowaną. Taka forma życzeń potrafi wywołać uśmiech u nawet najbardziej zgorzkniałej osoby. 

Wielkanoc kojarzy się przede wszystkim z rodzinnym obiadem, pisankami, królikami, barankami, pisklętami i innymi puszystymi stworzeniami. Trzeba pamiętać, że jest to najstarsze święto chrześcijańskie, które upamiętnia nie do końca wesołe wydarzenia. Wielkanoc to święto na cześć misterium paschalnego, czyli męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dla Polskich rodzin jest to wesoły czas pełen słodkości, uczt i ciast. Tradycyjnie przyrządza się koszyczek wielkanocny, który według Kościoła należy poświęcić wodą święconą w wielkanocną niedzielę.

Symbolami Wielkanocy są wszelkie wypieki i wyroby, będące podobiznami króliczków, baranków i pisklaków. Nie do końca wiadomo, czemu te puchate zwierzątka zostały tak ściśle powiązane z tym świętem. Ważną częścią wiary katolickiej jest też poświęcenie palem wielkanocnych, czyli kolorowych gałązek wierzbowych z różnymi ozdobami. Dla dzieci najprzyjemniejszą częścią Wielkanocy jest lany poniedziałek, czyli słowiański zwyczaj oblewania wszystkich wodą.

Życzenia na Wielkanoc mogą być w formie wierszy, rymowanek, fraszek. Reguła jest w większości podobna. Żartobliwy, krótki tekst, odnoszący się do najważniejszych elementów świąt Wielkanocnych. Zwykle na samym końcu tekstu dopisujemy coś od siebie np.: "Życzy Kowalski z rodziną" lub "Od Cioci i Wujka". Taki drobny gest jest od lat praktykowany w Polsce i potrafi wywołać uśmiech. Prezentujemy ciekawe wierszyki i rymowanki Wielkanocne, które można skopiować i wykorzystać do złożenia życzeń rodzinie oraz znajomym. 

Kliknij "Następna strona".

Następna strona