Węże, żaby i świnie to przy tym nic. Najdziwniejsze zwierzęta, które ludzie trzymają w domu

Pies
Pxhere.com
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

W domu możemy trzymać różne zwierzęta, nie tylko psy i koty. Są tacy, którzy swoimi upodobaniami daleko wykraczają poza granice naszego kraju. Takie osoby pałają niespotykaną miłością do zwierząt szczególnie egzotycznych. Pająki, węże, skorpiony, a nawet trujące żaby, których jad może powalić dorosłego człowieka, to nie wszystkie dziwne zwierzęta, które ludzie chętnie trzymają w domu. Przedstawiamy najdziwniejszych pupili ludzi, którzy oszaleli na punkcie tych egzotycznych stworzeń.

Pies to nie jedyne zwierze, które może nam dotrzymać towarzystwa w życiu. Na świecie są wielbiciele różnych zwierząt, gadów, płazów, ptaków, a nawet konkretnych owadów, o których nigdy nie pomyślelibyśmy, że mogą pełnić funkcję pupila. Są osoby, które zajmują się nawet hodowlą konkretnych gatunków mrówek i z zaciekawieniem obserwują, jak ich  kolekcja powiększa się i drąży tunele. Praktycznie każde, niezagrożone zwierzę, jakie istnieje na ziemie, może być naszym pupilem. Nie ma co do tego ograniczeń, oprócz tych ustalanych przez prawo. Najczęściej tyczy się to gatunków narażonych na wyginięcie - w takich przypadkach hodowla domowa jest przeprowadzana nielegalnie. 

Pies, kot, chomik, to przykłady klasycznych wyborów zwierząt, na jakie wpadamy, gdy mielibyśmy podać przykład domowego pupila. Nierzadko zdarza się, że słyszymy o czyjejś pasji do hodowania pająków, co często spotyka się z obrzydzeniem lub zdziwieniem. Dzieje się tak z powodu wszechobecnej arachnofobii. To samo tyczy się węży, skorpionów, czy innych pozornie niebezpiecznych zwierząt, których aparycja ma za zadanie odstraszyć potencjalnych wrogów. Nie tylko takie zwierzęta mają swoich wielbicieli. Jaszczurki, kameleony i inne gady również zasługują na miłość. W Australii ludzie hodują aligatory, kangury, misie koala i inne znane zwierzęta z tego regionu. Klasycznym przykładem są wielbiciele egzotycznych ptaków, którzy pałają się hodowlą różnych gatunków papug, tukanów i innych. 

Zwierzęta egzotyczne mogą dostarczyć wielu ciekawych doświadczeń związanych z ich hodowlą. Każde zwierze możemy hodować, potrzeba tylko naszego zaangażowania, chęci i informacji związanych z zajmowaniem się konkretnymi gatunkami. Przedstawiamy najdziwniejsze zwierzęta, które ludzie trzymają w swoich domach.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona