10 porażających kar, które spotykają niewierne żony. Wiele z nich wciąż obowiązuje

Żona
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Żona z założenia powinna być wierna mężowi, tak jak mąż żonie. Niestety nie zawsze to działa w ten sposób, z różnych osobistych powodów małżonkowie szukają miłosnych uniesień u innych osób. Taka zdrada jest często bolesna dla partnera i na przestrzeni tysięcy lat ludzie wymyślali różne, niecywilizowane kary, aby zemścić się na niewiernym małżonku. Niektóre z tych strasznych kar wciąż są wykonywane w różnych miejscach na świecie. Prezentujemy 10 najstraszniejszych kar dla niewiernych żon.

Nie każda żona zgodnie ze słowami przysięgi jest wierna swemu mężowi. Niektóre kobiety, z różnych przyczyn dopuszczają się zdrad swoich partnerów. Takie zachowanie bardzo często niszczy małżeństwo sprawiając obojgu ból. Rozgoryczeni mężowie od setek lat prześcigali się w wymyślaniu jak najsurowszych i najokrutniejszych kar dla zdradzających kobiet. W różnych miejscach na całym świecie te kary wciąż są wykonywane.

Ostrzegamy wrażliwych czytelników: wiele z tych kar jest bardzo drastycznych i gorszących, ponieważ zdradzeni mężczyźni dołożyli wszelkich starań, by konsekwencje niewierności były jak najboleśniejsze. 

Jedną z tak dotkliwych kar jest ta stosowana niegdyś w Turcji. Według prawa mąż i jego rodzina mogli z użyciem noży dźgać zdradzającą kobietę do jej śmierci. Tak brutalne morderstwo jakkolwiek umotywowane nie powinno być tolerowane w cywilizowanym kraju, jednak w tamtych czasach panowało przekonanie, że kobieta sama jest sobie winna, a zdradzony mężczyzna miał społeczne przyzwolenie na tak okropne tortury. Inną nie mniej przerażającą karą była metoda stosowana przez niegdysiejszych mieszkańców Środkowego Wschodu. W przeszłości w tym rejonie, w przypadku zdrady żony, mężczyzna mógł dotkliwie zranić kobietę. Zwyczajem było okaleczanie najwrażliwszych miejsc na ciele niewiernej żony, takich jak piersi, podbrzusze, czy miejsca intymne. Po torturach kobieta była przez męża oblewana kwasem. Bardzo często w wyniku wykonania takiej kary zdradzająca małżonka ginęła na oczach swojego oprawcy. Jedną z najstraszniejszych kar czekających na niewierną żonę była ta niegdyś stosowana w Afryce. Kobieta nie tylko była bita, ale ją i jej kochanka, krępowano i zrzucano z najwyższej dostępnej skały. Para w okropny i niewątpliwie bolesny sposób ginęła w skutek uderzenia o skały. Bardzo często zwłoki kochanków pozostawiano dzikim zwierzętom, które rozszarpywały ich ciała.

Sposób wykonania kar zdecydowanie różnił się zależnie od tego gdzie były wykonywane. W różnych kulturach takie zemsty mogły być bardziej lub mniej drastyczne, a niektórych miejscach na świecie takie niecywilizowane kary za zdradę są wciąż wykonywane.

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć inne surowe kary, ale uwaga, wiele z nich jest naprawdę drastycznych.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jak wygląda apartament Agnieszki Woźniak-Starak? Niewyobrażalne luksusy [ZDJĘCIA]
2. Nowotwór wręcz uwielbia pewne produkty. Przestrzegamy przed rakotwórczą żywnością, którą spożywamy codziennie
3. Syn Beaty Szydło wziął ślub. Jego wybranka to kopia jego mamy, na weselu śmiali się do rozpuku

Następna strona