8 dziecinnie prostych przepisów na dania z ziemniaków, które rozpieszczą każde podniebienie. Pokochasz każdy z nich

Ziemniaki
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Ziemniaki są idealnym źródłem energii, białka, a także witamin i składników mineralnych. Kartofle są doskonałe zarówno na szybki obiad, jak i wykwintną przekąskę. Mają one również właściwości lecznicze, a dieta ziemniaczana zalecana jest przy niewydolności nerek. Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele pozytywów niesie za sobą spożywanie tego warzywa. Ponadto można je przyrządzić na różne sposoby, które będą w stanie rozpieścić każde podniebienie. Przedstawiamy 8 najciekawszych przepisów.

Ziemniaki pierwszy raz zostały zaobserwowane w Andach aż 8000 lat temu. Do Europy z kolei zawitały w momencie wielkich odkryć geograficznych w XVI wieku. W Polsce przyjęły się tak dobrze, że obecnie nasz kraj jest 8 państwem na świecie pod względem wielkości uprawy tego warzywa. Jednym z czynników, który z pewnością się do tego przyczynił, jest ich wytrzymałość. Przy temperaturze 1-4°C i odpowiedniej wilgotności mogą być przechowywane nawet do 8 miesięcy.

Ziemniaki są typowym składnikiem dodawanym do polskiego obiadu. Bardzo często jemy je gotowane, smażone bądź pieczone. Mają one sporo witamin i składników mineralnych, a przy okazji są lekkostrawne, niskokaloryczne i zawarte w nich związki są łatwo przyswajalne dla naszego organizmu. Można z nich przygotować wiele smacznych dań. Niekoniecznie tylko obiadowych.

Każda osoba, która kiedykolwiek próbowała swoich sił w kuchni, zna chociaż jeden przepis na potrawę z wykorzystaniem ziemniaków. W dzisiejszej galerii przedstawimy te bardziej i mniej znane, które na pewno posmakują wszystkim.

Aby poznać przepisy, kliknij "Następna Strona".

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Ciężko uwierzyć, ile ona ma lat! To najpiękniejsza dziewczynka na świecie, nawet modelki nie dorównują jej urodą
2. 9 pozornie zwyczajnych zdjęć, których historie przyprawiają o ciarki na plecach. Okrutna prawda po latach wyszła na jaw
3. Oto suknia ślubna warta każdych pieniędzy, kobiety z całego świata oszalały na jej punkcie. Uważają, że jest "idealna"
4. 18 psów, które udają niewiniątka, chociaż ostro nabroiły. Niesamowite zdjęcia, można popłakać się ze śmiechu
 

Następna strona