Ziemia jest w znacznie gorszym stanie, niż sądzicie. 21 przerażających zdjęć, które są tego dowodem

Ziemia
.
Reklama
Wstecz

1 z 23

Dalej

Ziemia jest w prawdziwym niebezpieczeństwie. Te zdjęcia są tego najlepszym dowodem i powinny być swego rodzaju apelem o to, abyśmy zaczęli o nią dbać. Kryzys klimatyczny jest czymś, co jest tylko i wyłącznie skutkiem naszej nierozważności. Razem z redakcją Pikio przedstawiamy zdjęcia, które zdecydowanie powinny dać nam do myślenia.

Ziemia już od wielu lat boryka się z coraz poważniejszymi problemami. Specjalny raport IPCC został napisany na podstawie wyników niemal 7 tysięcy przeprowadzonych badań naukowych. Autorzy raportu podsumowują wiedzę na temat zmian i zagrożeń dla Ziemi stwarzanych przez kryzys klimatyczny, jej oceanów i powłoki lodowej, lodowców, lądolodu, lodu morskiego i wiecznej zmarzliny. Z dokumentu wynika, że jeśli działania na rzecz ochrony klimatu nie przyspieszą, temperatura na świecie znacznie wzrośnie, a poziom mórz do końca wieku podniesie się o blisko metr. Dla wielu milionów ludzi żyjących obecnie w obszarach nadmorskich, będzie to oznaczało utratę domów i konieczność migracji w inne rejony.

Wzrost globalnej temperatury może równać się z topnieniem wiecznej zmarzliny. Ten proces może z kolei uruchomić nieodwracalny efekt domina. W wiecznej zmarzlinie zgromadzonych jest około 1,5 biliona ton organicznego węgla. Jest to niemal dwa razy tyle, ile obecnie znajduje się w atmosferze. Lodowce górskie są źródłem wody pitnej dla miliardów ludzi na całej Ziemi. Ich znacznie szybsze topnienie może oznaczać poważne problemy z zaopatrzeniem w świeżą wodę.

To jednak nie jedyne problemy, z jakimi zmaga się matka Ziemia. Nie należy zapominać również o znacznym zanieczyszczeniu i tonach plastiku zalegających na dnie oceanów. Jeśli nie zrobimy czegoś dla klimatu, możemy doprowadzić do prawdziwej katastrofy. Zdjęcia, które przedstawimy w dzisiejszej galerii, są obrazem degradacji środowiska, będącego dziełem rąk człowieka. Powinniśmy zastanowić się, co możemy zmienić w swoim życiu, aby zahamować ten proces. Czasami wystarczą małe czyny, takie jak ograniczenie zużycia plastikowych reklamówek, w które pakujemy zakupy czy słomek, które wcale nie są nam tak bardzo potrzebne do wypicia napoju. Takie małe kroki są w stanie zmienić naprawdę wiele.

Kliknij "Następna Strona" aby przyjrzeć się przerażającym fotografiom.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Pierwsze objawy nowotworu piersi mogą być zdradliwe. Ta wiedza może uratować życie
2. Te rasy psów nadają się do dzieci. Takiego słodkiego psiaka bez obaw możesz kupić wnuczkowi lub dziecku
3. Pies był tak mocno przywiązany pasami, że przestał się ruszać. Później wydarzyła się rzecz, która chwyta za serca

Następna strona