Tak zmieniał się Zenek Martyniuk na przestrzeni lat. Nie zawsze był przystojniakiem

Zenek Martyniuk
YouTube.com/AkcentOficjalny
Wstecz

1 z 10

Dalej

Zenek Martyniuk to postać bardzo dobrze wszystkim znana. Został okrzyknięty "królem disco polo". Na scenie muzycznej działa już od 30 lat. Razem z zespołem Akcent podbił serca milionów Polaków, gromadząc sporą rzeszę fanów. W tym roku piosenkarz będzie obchodził 50 urodziny. Przedstawiamy archiwalne fotografie, które ukazują, jak bardzo artysta zmienił się od początku swojej kariery.

Zenek Martyniuk urodził się w 1969 roku, a swoją edukację muzyczną rozpoczął mając zaledwie 7 lat. Jego pierwszymi nauczycielami byli wujkowie, którzy grali w zespołach muzycznych na zabawach wiejskich.

W 1989 roku założył wraz z Mariuszem Anikiejem zespół Akcent. Jest jednym z najpopularniejszych wokalistów gatunku disco polo oraz uważany jest za czołowego przedstawiciela nurtu discopolowo-cygańskiego. Wraz z grupą wylansował przeboje, takie jak m.in. „Gwiazda”, „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości”, „Przekorny los” czy „Sonet dla miłości”, który zadedykował swojej żonie.

Zenek Martyniuk jest autorem wielu hitów, które każdy z nas zna. Tak to już jest z gatunkiem muzyki disco polo, że nikt nie słucha, a wszyscy znają.

Na fali popularności gwiazda muzyki rozrywkowej próbowała sił w różnych przedsięwzięciach. W 2017 roku do sprzedaży trafił napój energetyczny "Zenek Energy Drink" z wizerunkiem Martyniuka. Tego samego roku została wydana książka biograficzna muzyka, która zainspirowała Katarzynę Jungowską do wyreżyserowania filmu opowiadającego o życiu artysty. Według doniesień tabloidów film trafił już do produkcji, a premiera ma odbyć się pod koniec bieżącego roku. 

Zenek Martyniuk wystąpił również gościnnie w filmie ,,Miszmasz, czyli kogel-mogel 3". Jego rolą było odegranie swojego koncertu na imprezie.

Przez tyle lat swojej aktywności artystycznej muzyk bardzo się zmienił. Jego starsi słuchacze pamiętają go z charakterystyczną jak na lata 90. fryzurą z nieco dłuższymi włosami i grzywką. Natomiast ci, którzy dopiero zapoznają się z twórczością Martyniuka, oglądając archiwalne teledyski zachodzą w głowę, czy to rzeczywiście ich idol. Czas jednak działa na jego korzyść i muzyk nadal prezentuje się bardzo dobrze.

Przedstawiamy zdjęcia lidera zespołu Akcent, na których możecie go nie poznać.

Kliknij "Następna Strona"

Następna strona