Czy Zenek Martyniuk kończył szkołę muzyczną? Niesamowite fakty z życia muzyka

Zenek Martyniuk
YouTube / Plejada @endphp
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Zenek Martyniuk to niepodważalna ikona muzyki disco polo, której twórczość przez lata pokochały miliony Polaków. Jego przygoda z twórczością zaczęła się już we wczesnych latach życia i nic nie wskazuje na to, by miała się skończyć w najbliższym czasie. Artysta wciąż figuruje na szczytach list przebojów, a każdy jego występ gromadzi pod sceną prawdziwe tłumy, chcące bawić się przy największych hitach. Najciekawszą kwestią, nurtującą wielu ciekawskich fanów, jest fakt czy piosenkarz ukończył szkołę muzyczną i jak wyglądało jego życie, zanim został okrzyknięty "Królem Disco Polo". Przedstawiamy najciekawsze wiadomości z życia wokalisty zespołu Akcent, niektóre z nich są naprawdę niesamowite i mogą zszokować.

Zenek Martyniuk urodził się w 1969 roku w miejscowości Gredele, na Podlasiu. Początkowo występował w zespołach Akord i Centrum, jednak z czasem zdecydował się na rozwinięcie kariery solowej. Tym sposobem pod koniec 1989 roku założył wraz z Mariuszem Anikiejem zespół Akcent, który funkcjonuje do dziś. Nazwa zespołu jest połączeniem nazw Akord i Centrum, czyli dwóch zespołów, w których początkowo występował Zenon. Zespół miał krótką przerwę, kiedy Mariusz wyjechał do Belgii, wtedy wokalista grał na scenie razem z zespołami Ex-Akcent i Crazy Boys. Po powrocie mężczyzny do kraju, działalność Akcentu została wznowiona i już wkrótce miał zostać okrzyknięty absolutnym przełomem w muzyce rozrywkowej. 

Najpopularniejsze hity grupy to zdecydowanie, "Gwiazda", "Królowa nocy", "Przez Twe oczy zielone". Śmiało można stwierdzić, że Zenek Martyniuk wpisał się w historie polskiej sceny muzycznej. Chociaż nie każdy jest zagorzałym fanem muzyki disco polo, to tak to już z tym gatunkiem jest, że nikt nie słucha, ale wszyscy znają. Bardzo często nazywany jest gatunkiem przełomowym i powstającym niczym feniks z popiołów, przez lata bowiem nikt do słuchania go nie chciał się przyznać. Uważano disco polo za muzykę niskich lotów, niewyszukaną i odpowiednią jedynie na "imprezy w remizach". Wszystko jednak zmieniło się na przestrzeni ostatnich kilku lat - gatunek ten wkroczył na salony, zaczął być promowany przez gwiazdy polskiego show-biznesu, a samych artystów zaczęto porównywać do największych i najsławniejszych celebrytów. Obecnie możemy zobaczyć ich nie tylko podczas koncertów, które gromadzą tłumy, ale również na największych imprezach promowanych przez ogólnopolskie stacje telewizyjne. 

Kiedy kariera Zenona znowu zaczęła nabierać rozpędu, wzrosło również zainteresowanie mediów jego osobą. Podobnie było z innymi gwiazdorami, którzy zakładali profile w mediach społecznościowych, które zaczynały obserwować setki tysięcy fanów. Miliony komentarzy i serduszek sprawiły również, że artystami tego gatunku zainteresowały się media, dzięki czemu zaczęli oni trafiać na okładki najpoczytniejszych tabloidów. 

Każde publikowane przez nich w sieci zdjęcie cieszyło się gigantyczną popularnością, a fani robili wszystko, by dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów o życiu prywatnym swoich ulubionych twórców. Szczątkowe informacje już nie wystarczały, a wszelkie wywiady wywoływały ogromne emocje. Co raz częściej prześwietlana jest również przeszłość muzycznych celebrytów, ich fani ciekawi są bowiem, jak wyglądało ich życie i czym się zajmowali, zanim stanęli na ogromnej scenie, przed tysiącami ludzi. 

Fani byli żądni wiedzy o swoim ulubionym artyście, Zenku Martyniuku i bez przerwy doszukiwano się nowych faktów z jego prywatnego życia. Szczególnie ciekawi wszyscy byli jego wykształcenia muzycznego, które z pewnością wielu zaskoczy. 

Razem z redakcją Pikio przedstawiamy najciekawsze fakty z życia lidera grupy Akcent. .

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona