Zenek Martyniuk żyje na bogato. Niebywały majątek króla disco polo

Autor Andżelika Wróblewska - 23 Listopada 2018

Zenek Martyniuk jest nazywany królem disco polo. Dla wielu stał się żywą legendą tego gatunku. Wielka popularność gwiazdora wiąże się zwykle z odpowiednio dużymi dochodami z działalności artystycznej. Prezentowane w mediach wyliczenia dotyczące zarobków piosenkarza przechodzą najśmielsze oczekiwania. Na co lider zespołu Akcent wydaje pieniądze pozyskiwane z koncertów, tantiem itp.? Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu, co wiemy na temat jego majątku.

Zenek Martyniuk i początki jego kariery sięgają lat osiemdziesiątych. Jego zespół Akcent podbił serca fanów nurtu takimi hitami jak "Dziewczyno z klubu disco", "Życie to są chwile" czy "Moja gitara". Po dekadach spędzonych na scenie i wypromowaniu niezliczonych przebojów wokalista korzysta wreszcie z renomy, jaką udało mu się wypracować. Rozpoznawalności najprawdopodobniej mogą mu pozazdrościć nawet bardzo znani wykonawcy innych gatunków muzycznych. Tabloidy coraz częściej interesuje jednak, w jaki sposób uwielbienie fanów przekłada się na konkretne sumy.

Gwiazdor i jego otoczenie unikają podawania lub potwierdzania dokładnych kwot, jakie regularnie inkasuje. Portal Party.pl ustalił, że za jeden koncert królowi disco polo trzeba zapłacić co najmniej 25 tys. zł. Biorąc pod uwagę, że każdego roku występuje na 200-300 koncertach, jego dochody z tego rodzaju działalności powinny wynosić przynajmniej 5 mln zł. Warto zauważyć, że przy okazji imprez takich jak Sylwester stawki za występ gwiazdy tego formatu są znacznie wyższe. Do jego imponujących zarobków trzeba oczywiście doliczyć także tantiemy za wykorzystywanie jego utworów w mediach masowych, ze sprzedaży płyt oraz liczne nagrody.

Przedstawiamy jakim budżetem może dysponować Zenek Martyniuk, ta kwota przyprawia o zawrót głowy.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News