Jeśli widzisz u siebie chociaż 2 z 7 znaków, lepiej idź do lekarza. Mogą oznaczać, że zbliża się udar

zdrowie jest bardzo zagrożone
Pixabay geralt
Wstecz

1 z 9

Dalej

Te objawy mogą sygnalizować, że twoje zdrowie jest bardzo zagrożone. Lekceważenie może skończyć się udarem.

Chociaż teoretycznie każdy z nas twierdzi, że dba o swoje zdrowie, zdarza nam się bagatelizować wiele objawów. Wymyślamy mnóstwo wymówek, w stylu "to pewnie nic poważnego", "muszę się po prostu przespać" czy "mam gorszy dzień". Niestety takie lekceważenie pewnych symptomów, może się okazać tragiczne w skutkach.

Nasze zdrowie jest w szczególności zagrożone przez ryzyko wystąpienia niektórych chorób. Należą do nich nowotwór, zawał czy też udar. Nie tylko dlatego, że są to jedne ze schorzeń cywilizacyjnych obecnie bardzo często występujących w społeczeństwie. Przede wszystkim - ich początkowe objawy bardzo trudno jest zauważyć. Natomiast niezwykle łatwo jest przejść nad nimi do porządku dziennego.

Chcąc uniknąć udaru, musimy monitorować nasze zdrowie

Udar jest chorobą, która szczególnie boleśnie może nas doświadczyć. Polega na obumieraniu komórek mózgowych z powodu zatrzymania przewodnictwa tlenu przez jedną z tętnic, która łączy się z najważniejszym narządem w naszym ciele. Niestety udar obecnie prowadzi zarówno do niepełnosprawności, jak i śmierci w wielu krajach. Na szczęście wielu przypadkom można zapobiec.

Jeśli będziemy obserwowali nasze zdrowie wystarczająco uważnie i nie zlekceważymy charakterystycznych objawów, powinniśmy móc cieszyć się długim i szczęśliwym życiem. Jednak bardzo istotne jest, byśmy nie ignorowali nawet tych najbardziej banalnych symptomów. Przygotowaliśmy listę siedmiu objawów, które mogą zapowiadać udar. Jeśli zaobserwujecie u siebie dwa z nich, dobrym pomysłem byłaby wizyta u lekarza.

Kliknij "Dalej", aby poznać objawy, które mogą sugerować, że nasze zdrowie jest zagrożone

Zobacz także:

  1. Premier Morawiecki pokazał porażające zdjęcia. Tak koronawirus zmienił Polskę, widok wywołuje ciarki na plecach
  2. Bokserki partnera ciągłe dziurawią się w krępującym miejscu? Jest 8 przyczyn, jedna może zawstydzać
  3. Mama zauważyła siniaki u 7-letniej córki. Gdy poznała diagnozę, było już za późno
  4. Pochowała męża i 4 dzieci. Z niepełnosprawną córką mieszkała w strasznych warunkach, wtedy pojawiła się Katarzyna Dowbor

źródło: Crunchposts

Następna strona