Sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę, nie żyje już ponad 100 osób. Zatrważające zdjęcia z miejsca tragedii

Zdjęcia z wybuchu w Libanie
Pixabay congerdesign
Wstecz

1 z 7

Dalej

Zdjęcia z miejsca tragedii są szokujące

Zdjęcia, które pojawiają się w mediach po śmiercionośnym wybuchu w stolicy Libanu, mrożą krew w żyłach. Liczba ofiar i osób poszkodowanych jest zatrważająco wysoka. Sytuacja pogarsza się w godziny na godzinę. Z najnowszych informacji wynika, że nie żyje już ponad sto osób. Niewyobrażalna tragedia, która spotkała mieszkańców Bejrutu, nie schodzi z pierwszych stron gazet. Cały świat łączy się we współczuciu.

Do wybuchu doszło we wtorek, 4 sierpnia bieżącego roku, w godzinach popołudniowych, w jednym z portowych magazynów. Z doniesień medialnych wynika, że przyczyną ogromnego wybuchu było zapalenie się saletry amonowej przechowywanej w tym miejscu po zarekwirowaniu jej przez władze. Okolice budynku są doszczętnie zniszczone, zdjęcia z Libanu pokazują ogrom wybuchu. Potężna eksplozja zrównała z ziemią budynki w pobliżu magazynu. Uszkodziła także inne w promieniu kilku kilometrów, w tym siedzibę premiera Libanu, Hassana Diaba położoną  półtora kilometra od portu.

Siła potężnej eksplozji była odczuwana 240 km od Libanu, na Cyprze. Nad Bejrutem przez wiele godzin unosiła się chmura gęstego dymu. Liczba ofiar fatalnego zdarzenia stale rośnie. Libański oddział Czerwonego Krzyża poinformował, że w wyniku eksplozji zginęło co najmniej sto osób, a kolejne 4 tysiące zostało rannych. Miejscowe szpitale są przepełnione. Wiele osób nadal uznawanych jest za zaginione. Cały czas trwają intensywne poszukiwania.

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć zdjęcia z miejsca tragedii

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poszła do fryzjera przyciąć końcówki. Gdy zobaczyła, co jej zrobił, nogi się pod nią ugięły
  2. Każdy rodzic musi wiedzieć. Bon turystyczny ma poważne ograniczenia, mamy listę
  3. Wykształcenie Rozenek jest zaskakujące. Ale nikt nie przebije Maryli Rodowicz, niemal nikt nie wiedział
  4. Policjant codziennie witał się z dziewczynką ze zdjęcia. Kiedy jednego dnia jej zabrakło, odkrył najbardziej bolesną prawdę

Źródło: TVN24/YouTube

Następna strona