Jakim ojcem był Zbigniew Wodecki? Wstrząsające doniesienia

Autor Michał Kubacki - 2 Kwietnia 2019

Zbigniew Wodecki był kompozytorem, multiinstrumentalistą, a przede wszystkim osobą budzącą ogromną sympatię w świecie mediów. W 2017 roku niestety pożegnaliśmy tego genialnego muzyka. Zapamiętaliśmy go jako osobę bardzo pozytywną i ciepłą. Wielu ludzi zastanawia się, jakim był ojcem? Razem z redakcją Pikio.pl przygotowaliśmy kilka szokujących faktów z życia rodzinnego Zbigniewa Wodeckiego.

Zbigniew Wodecki często opowiadał o swoim mieście rodzinnym, Krakowie. Tam się urodził i mieszkał przez długi czas. Był synem Józefa Wodeckiego, trębacza orkiestry symfonicznej Polskiego Radia. Zdarzało się, że ojciec karał go za niepowodzenia w nauce gry na instrumencie i był dla niego bardzo surowy. Zbigniew już jako 5-letni chłopiec rozpoczął swoją edukację muzyczną. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. W. Żeleńskiego przy ul. Basztowej w Krakowie w klasie skrzypiec.

Muzyk, podobnie jak ojciec, występował z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Grywał w Krakowie i akompaniował Ewie Demarczyk. W 1972 roku zadebiutował jako piosenkarz w Opolu. Odnosił liczne sukcesy na wielu festiwalach m.in. Rostock, Słoneczny Brzeg czy Sopot. Jego największe przeboje to "Chałupy Welcome to", "Lubię wracać tam, gdzie byłem", chociaż najbardziej znany jest z kultowej piosenki o Pszczółce Mai. Dał się poznać również jako znakomity juror w "Tańcu z Gwiazdami".

Jego małżonką przez całe życie była Krystyna Wodecka. Dzielili życie przez ponad 46 lat. Miał z nią dwie córki i syna. Obecnie 41-letni syn Wodeckiego jest fizjoterapeutą i prowadzi aktywny styl życia. Uwielbia polskie góry i od zawsze był indywidualistą. Z ojcem miał średni kontakt. Najstarsza córka ma 45 lat, zajmuje się wizażem, charakteryzacją. Pasjonują ją podróże i kolekcjonuje instrumenty. Młodsza córka ma 43 lata, ukończyła produkcję filmową, zajmuje się również projektowaniem zdjęć. Swojego partnera poznała w Wielkiej Brytanii i wspólnie przenieśli się do Krakowa.

Zbigniew Wodecki w maju 2017 przeszedł skomplikowaną operację pomostowania aortalno-wieńcowego, po czym dostał udaru mózgu. Przebywał w śpiączce i na dodatek zachorował na zapalenie płuc. Stan był bardzo ciężki, a rodzina trwała przy nim przez cały czas. Niestety 22 maja 2017 roku, zmarł w Warszawie.

Zbigniew Wodecki był bez wątpienia genialnym muzykiem i kompozytorem. Słuchamy jego utworów z wielkim sentymentem. Ze względu na karierę i wielką miłość do muzyki, rzadko bywał w domu, ale wszyscy zastanawiają się jakim ojcem był naprawdę? Przedstawiamy kilka wstrząsających faktów z życia genialnego skrzypka.

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News