Nie daj się naciągać! Poznaj 10 podstępnych sposobów, jak sklepy Tobą manipulują

Zakupy
Pixabay
Wstecz

1 z 12

Dalej

Zakupy są uwielbiane przez miliony ludzi na całym świecie. Niektórzy w ten właśnie sposób chętnie spędzają wolny czas. Mało kto jednak dostrzega manipulacje, które stosują właściciele sklepów. Wydawać by się mogło, że chodzisz po sklepie i po prostu szukasz czegoś, co wpadnie Ci w oko. Prawda jednak jest taka, że podczas tej z pozoru niewinnej podróży po galerii handlowej, z każdej strony jesteś manipulowany przez specjalistów zajmujących się marketingiem. Poznaj 10 najczęstszych sposobów i nie pozwól sobą więcej manipulować.

Zakupy dla jednych są przyjemne, dla drugich niekoniecznie. Duża część ludzi zdecydowanie woli zamówić coś przez internet, inni z kolei uwielbiają klimat galerii handlowych, w których przez cały czas jest tłum ludzi maszerujących od sklepu do sklepu. Każdy z nas ma swoje ulubione stoiska, do których zagląda podczas każdej wizyty w centrum, Dla równowagi są również takie, do których nie wchodzimy nigdy. Dzieje się tak w dużej mierze za sprawą tego, że wybrany przez nas sklep czymś nas przyciąga, przez co chętnie do niego wracamy. Może to być przykładowo zapach bądź wystrój wnętrza.

Z ogromnym trudem przychodzi zachowanie dystansu i zdrowego rozsądku, kiedy niemal w każdym sklepie sprzedawcy oraz specjaliści od merchandisingu testują na nas wyszukane metody marketingowe. Cel tych działań jest bardzo prosty i jest nim skłonienie klientów do zostawienia w supermarketach, galeriach i innych tym podobnych sanktuariach konsumpcjonizmu jak największej ilości pieniędzy. Merchandising jest działalnością, która specjalizuje się w aranżacji sklepów w taki sposób, aby potencjalny klient zostawił w nich jak najwięcej gotówki. Jeżeli mieliście wrażenie, że układ towarów w supermarketach jest przypadkowy, to bardzo mocno się myliliście. Razem z redakcją Pikio przedstawiamy 10 najczęstszych sposobów manipulacji klientami. Nie daj się więcej nabrać.

Kliknij "Następna Strona" żeby poznać wszystkie metody.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. 2 tyg. po urodzeniu z ich synem zaczęły się dziać straszne rzeczy. Lekarze postawili diagnozę, która ścięła ich z nóg
2. Wyzywali ją od wielorybów. Schudła 80 kilogramów i teraz wygląda jak supermodelka, jej zdjęcia oszałamiają
3. Śmiały się i nagrywały szczeniaka skręcającego się z bólu. Włożyły mu do pyszczka obrzydlistwo i podpaliły (zdjęcia)
4. Ojciec narzekał na dekolt córki w ślubnej sukience. Jednak to widok żony wprawił go w największe osłupienie

Następna strona