18 lat temu doszło do ataku na WTC. Oto 10 zatrważających teorii spiskowych na ten temat

WTC
Pixabay
Wstecz

1 z 12

Dalej

WTC to kompleks budynków, który ucierpiał na ataku z 11 września 2001 roku. Tego dnia terroryści z Al-Kaidy porwali cztery samoloty. Dwa z nich uderzyły w bliźniacze wieże kompleksu World Trade Center mieszczące się w Nowym Jorku, trzeci w gmach Pentagonu w Waszyngtonie, czwarty z kolei rozbił się w Pensylwanii po akcji pasażerów, którzy podjęli walkę z porywaczami. Wydarzenia, które miały miejsce 11 września wstrząsnęły całym światem. Wokół nich powstał ogrom teorii spiskowych. Przedstawiamy 10 zatrważających hipotez związanych z tą katastrofą.

WTC - czy atak na wieże był świetnie przygotowaną przez terrorystów akcją, czy może jednak planem amerykańskich służb specjalnych? Choć dziś mija 18 lat od tej tragedii to spekulacje i teorie spiskowe wciąż nie milkną, a jedna z największych zagadek wciąż pozostaje nierozwiązana. Ten atak to niewątpliwie największa tragedia we współczesnej historii Stanów Zjednoczonych. Można śmiało stwierdzić, że obrosła ona własną mitologią.

Wszystko zaczęło się o godzinie 8:46 czasu amerykańskiego. Boeing 767 uderzył w północną wieżę WTC. Na jego pokładzie wraz z porywaczami znajdowały się 92 osoby. Po siedemnastu minutach od pierwszego uderzenia, w południową wieżę trafił drugi boeing 767, na jego pokładzie znajdowało się 65 osób. O godzinie 9:43 w Waszyngtonie na Pentagon spadł boeing 757 z 64 osobami znajdującymi się w samolocie. Pół godziny później na polach pod Pittsburghiem w okolicach Shanksville w Pensylwanii roztrzaskała się kolejna taka maszyna. Zginęły 44 osoby, w tym czwórka terrorystów. Na chwilę przed ostatnią z katastrof, na pokładzie wybuchła walka między porywaczami a pasażerami próbującymi odbić samolot. Spekuluje się, że tylko dzięki ich odwadze ocalał Biały Dom albo Kapitol, ponieważ któryś z tych dwóch waszyngtońskich gmachów miał być czwartym celem zamachów.

Liczba ofiar zamachów na WTC jest przerażająca. Łącznie z tymi, którzy zmarli później w wyniku chorób i obrażeń, jest oficjalnie szacowana na 2753. Zwłok niektórych ofiar nie udało się odnaleźć, więc 26 osób uważa się za zaginione. W zamachach z 11 września zginęło blisko trzy tysiące osób, z kolei prawie 6 tysięcy zostało rannych wskutek ich wystąpienia.

Spiskowcy zwykle dochodzą do jednego z dwóch wniosków albo rząd doskonale wiedział o ataku i nic z nim nie zrobił, albo to całe zamieszanie z Al-Kaidą to fikcja i tak naprawdę za zamachem stoją służby specjalne Stanów Zjednoczonych działające na rozkaz najważniejszych osób w państwie. Nigdy nic nie wiadomo, a prawda mogłaby okazać się dla nas wielkim zaskoczeniem. Przedstawiamy 10 najbardziej zatrważających teorii związanych z tym zamachem. O wielu z nich mogliście nie słyszeć.

Kliknij "Następna Strona" żeby poznać pierwszą hipotezę.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Sąsiedzi dziwili się, po co temu mężczyźnie aż tyle butelek. Jak zobaczyli, co z nimi zrobił, aż ich wryło
2. Jak pozbyć się żylaków? Niewiele osób wie, że najlepszy lek można znaleźć w warzywniaku
3. Mężczyzna uratował umierającego psa, wyglądał tragicznie. Po 3 miesiącach zwierzak przeszedł niebywałą przemianę
 

 

Następna strona