WOŚP z Jurkiem Owsiakiem to cała epoka. Pamiętacie te kultowe momenty?

WOŚP kultowe momenty
youtube.com/Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy towarzyszy Polakom już od początku lat 90. XX wieku. Za jej pomocą udało się wesprzeć służbę zdrowia astronomicznymi kwotami. Z każdym rokiem zebranych pieniędzy było więcej, a teraz mówi się już o miliardowym wsparciu. Niestety, rok 2019 przyniósł ze sobą niezbyt dobre zmiany dla WOŚP. Jerzy Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa organizacji po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Zapraszamy do naszej galerii, w której przypomnimy Wam najbardziej kultowe momenty związane z fundacją.

WOŚP jest organizowana nieustannie od 27 lat. Fundacja zbiera rekordowe sumy na rzecz potrzebujących. Z każdym rokiem cel jest jednak inny. Udało się już pomóc m.in. dzieciom z chorobami serca, schorzeniami laryngologicznymi czy szpitalom noworodkowym. Pieniądze są również przeznaczane na zakup nowoczesnego sprzętu, który ma wesprzeć lekarzy przy udzielaniu pomocy.

Fundacja na przestrzeni lat docierała do coraz większej liczby osób. Z tego powodu z każdym rokiem ilość zebranych pieniędzy wzrastała. Podczas pierwszego Finału WOŚP, który odbył się 3 stycznia 1993 roku, udało się zgromadzić prawie 2,5 miliona złotych. Później było tylko lepiej, a ostatnia 27. edycja przyniosła ze sobą rekordową sumę 126 373 804 zł.

Wśród osób, które znacznie przyczyniły się do pomocy, możemy znaleźć wiele sławnych nazwisk. Każdego roku Fundacja zwraca się m.in. do polityków, aktorów czy muzyków, otrzymując w odpowiedzi ich wsparcie w najróżniejszych formach.Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza aukcje z ich udziałem. Zwycięzcy niezliczonych licytacji mogą spełnić swoje marzenia, jednocześnie wspomagając WOŚP swoimi pieniędzmi.

Wsparcie na tak dużą skalę jest możliwe głównie dzięki jednej osobie. Jerzy Owsiak był pomysłodawcą i organizatorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To dzięki jego zaangażowaniu udało się zebrać te niezwykle potrzebne polskiej służbie zdrowia pieniądze. Niestety, zdecydował on rozstać się z fundacją po tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w jego mieście rodzinnym, Gdańsku.

Myślicie, że brak Jerzego Owsiaka na stanowisku prezesa wpłynie w jakiś sposób na przyszłe Finały WOŚP? Miejmy nadzieję, że mimo wszystko Fundacja nadal będzie aktywnie wspierała potrzebujących. Zapraszamy do naszej galerii, w której poznacie najbardziej kultowe momenty wszystkich poprzednich finałów WOŚP.

Następna strona