Nie tylko na popękane usta! Oto 13 niesamowitych zastosowań wazeliny, które zmienią Twoje życie na lepsze

Wazelina
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 15

Dalej

Wazelina przez wielu nie jest traktowana poważnie. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy staje się niezbędnym asystentem w codziennym życiu i przy jej pomocy można rozwiązać wiele problemów. Okazuje się, że jej efekty są zaskakujące, chyba nikt nie spodziewał się, że tak wspaniały, przydatny pod wieloma względami produkt znajduje się w każdej drogerii.

Wazelina jest substancją mazistą, dość rzadką, bezwonną, niskotopliwą i niewysychającą. Można ją spotkać w kolorze od białego, przez żółty, aż do brązowego. We wszystkich przypadkach jest jednak dość prześwitująca i to właśnie ją charakteryzuje. Jest mieszaniną węglowodorów parafinowych z pogranicza stałego i ciekłego stanu skupienia w normalnych warunkach otoczenia.

Bardzo często możemy ją znaleźć jako skład pomadek nawilżających usta. Panie często decydują się na zakup zwykłej wazeliny, ponieważ szminki im nie odpowiadają. Często używana jest również do nawilżania całej twarzy, jest idealnym kosmetykiem, dla osób, które nie lubią zapachowych kremów bądź mają alergie na wiele z nich. 

Jest to jeden z najbardziej niedocenianych produktów, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy z tego, do jak wielu rzeczy może się przydać. Ta na pozór zwykła maź, ma niesamowite zastosowania w codziennym życiu. O większości z nich mogliście wcześniej nie słyszeć. Oprócz niesamowitych korzyści, jej plusem jest także niska cena, zakup jej może być w zasięgu ręki każdego. Razem z redakcją Pikio przedstawiamy 13 niesamowitych zastosowań wazeliny, które mogą Was zszokować. 

Kliknij "Następna Strona" żeby je poznać.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Życie Grzegorza zamieniło się w piekło, a lekarze nie potrafili mu pomóc. Usłyszał porażającą diagnozę zanim doszło do najgorszego
2. Znaleźli psa z 20 kilogramowym nowotworem w brzuchu, ledwo mógł chodzić. Przeszedł operację, a jej rezultat wyciska z oczu łzy
3. Wsypał proszek do pieczenia do butów. Efekt przeszedł wszystkie oczekiwania, 18 piorunujących trików
4. Co najbardziej szkodzi psom? 20 produktów, których pod żadnym pozorem nie można dawać im do jedzenia
 

Następna strona