Gdzie NIE WARTO jechać na wakacje? Kierunki, które lepiej omijać

Wakacje
Pixabay.com
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Wakacje coraz bliżej, niektórzy obrali już kierunek swojej podróży, inni dopiero poszukują miejsca odpowiedniego na zasłużony odpoczynek. Należy też pamiętać o najważniejszym, czyli bezpieczeństwie. Niektóre kraje ze względu na sytuacje geopolityczne i zagrożenia terrorystyczne nie są w stanie zapewnić nam stuprocentowego bezpieczeństwa podczas pobytu. Dlatego przed wyjazdem warto przyjrzeć się krajom, które zaleca się unikać. Przedstawiamy 10 kierunków, których wybór zdecydowanie się odradza.

Wakacje to beztroski okres, podczas którego naszym celem jest wypoczynek i relaks. Chcielibyśmy, żeby nic nie zaprzątało nam głowy podczas urlopu oraz żebyśmy z dalekich podróży wrócili cali i zdrowi. Przed wybraniem kierunku wyjazdu, należy zweryfikować czy rzeczywiście wycieczka w to miejsce jest dobrym pomysłem.

Doczekaliśmy się czasów, gdzie tak naprawdę nigdzie nie ma stuprocentowej gwarancji na bezpieczne wakacje. Istnieją jednak kraje, do których wyjazd Ministerstwo Spraw Zagranicznych szczególnie odradza. Nie chodzi tu jedynie o zagrożenie atakami terrorystów, ale także samą sytuację polityczną wewnątrz danego kraju, która budzi niepokój społeczeństwa i może wywołać zamieszki lub wojnę domową.

Oprócz sporów politycznych i zagrożenia atakami terrorystycznymi, na które należy zwrócić szczególną uwagę, w grę wchodzą również warunki atmosferyczne. Niektóre kraje ze względu na swoje położenie są narażone na występowanie niebezpiecznych huraganów, które również stanowią dla nas duże niebezpieczeństwo.

W trosce o wszystkich podróżników przedstawiamy listę poszczególnych krajów zagranicznych, gdzie został określony stopień ich bezpieczeństwa. Dla niektórych z nich Ministerstwo jedynie ostrzega przed podróżą, ale dla innych wprost odradza wycieczki w tamte rejony.

Kliknij "Następna Strona", aby poznać najmniej bezpieczne kierunki turystyczne

Następna strona

Komentarze 0

Ocena artykułu