Co się stało ze zjawiskową Nel z "W pustyni i w puszczy"? Dziw bierze, czym się dzisiaj zajmuje

W pustyni i w puszczy
.
Wstecz

1 z 9

Dalej

W pustyni i w puszczy ma dziś już 45 lat. Chyba nie ma osoby, która choć raz w życiu nie widziała tego filmu. Wszyscy z zacięciem obserwowali losy Stasia i Nel. Po tej produkcji jednak zrobiło się o bohaterach cicho i nikt nie wiedział, jak potoczyły się ich losy. Zjawiskowa Nel mimo odegrania znakomitej roli nie zrobiła kariery aktorskiej, chociaż wszyscy zakładali, że tak właśnie będzie. Dziś jest już dorosłą kobietą, a to, czym się zajmuje i zajmowała przez te wszystkie lata, może was zdziwić. 

W pustyni i w puszczy to film, który odniósł niebywały sukces. Ekranizacją powieści Henryka Sienkiewicza producenci byli zainteresowani jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Do realizacji filmu na podstawie książki przymierzali się Amerykanie, Włosi i Niemcy. Ze względu na rozmiar przedsięwzięcia, rezygnowali. Udało się to dopiero Władysławowi Ślesickiemu. W tamtym momencie był już uznanym i nagradzanym dokumentalistą. 25 grudnia 2019 roku mija dokładnie 45 lat od premiery "W pustyni i w puszczy". Produkcja początkowo trafiła na ekrany kinowe i została obejrzana przez aż 30 milionów Polaków. 

Odtwórczyni głównej roli, Monika Rosca miała wtedy zaledwie 9 lat. Jest córką Rumuna, Feliksa Roski, i Polki, Franciszki „Anny” Roski, a także siostrą tłumacza poezji rumuńskiej, Tomasza Roski. Na ekranie zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie. Wszyscy pokochali jej postać. Pokładano w niej wielkie nadzieje, jako w aktorce młodego pokolenia, tak się jednak nie stało. Wybrała inną ścieżkę rozwoju i kariery. To, czym się zajmuje do dziś, może was zaskoczyć. Razem z redakcją Pikio przedstawiamy, jak potoczyły się losy młodziutkiej aktorki, która w tym roku skończyła 58 lat.

Kliknij Następna Strona, żeby dowiedzieć się więcej. 

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Tylko najlepsi dostrzegą zaskakujące szczegóły. Większość nie ma szans
2. Pies Natalii zaczął nagle kopać w śniegu. Zamarła, kiedy zobaczyła, co wyciągnął spod śniegu
3. Krystyna Feldman zmarła 12 lat temu. Najlepsze cytaty "Babki z Kiepskich" nadal powalają, numer 7 bije wszystko na głowę
4. Wigilia w czasach PRL miała swoją magię. Ostatnie zdjęcie jest wyjątkowo wzruszające
 

Następna strona