Tych polskich artystów uwielbiała cała Polska. Umarli w zapomnieniu

m jak miłość
Kadr z filmu ,,Janosik"
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

W historii polskiej kinematografii zapisało się wielu artystów, o których już nie pamiętamy, a ich śmierć uniknęła rozgłosu mediów. Byli świetnymi aktorami, których na pewno większość z nas kojarzy z kultowych filmów. Na ich pogrzebie nie było tłumów, a o ich śmierci dowiadywaliśmy się długo po tym, jak już zmarli. Tak między innymi było z wieloma aktorami z serialu ,,M jak miłość". Odświeżamy pamięć o tych, którzy odeszli w zapomnieniu.

Każdy artysta w swoim życiu ma etap, w którym znajduje się na szczycie swojej kariery. Media śledzą każdy jego ruch, a kontrakty spadają mu niemalże z nieba. Setki odegranych ról w filmach i serialach, które zapisują się w historii kinematografii.

W przypadku aktorów często zdarza się, że gdy znikają z naszych ekranów, ich popularność gaśnie. Wtedy już nikt nie interesuje się dalszym losem gwiazd. Wielu z nich umiera w zapomnieniu, a na pogrzebach nie pojawiają się tłumy żałobników.

Kultowe teksty z filmów, które wypowiadamy do dzisiaj, zostały odegrane przez aktorów, których w większości przypadków nie znamy nawet imienia. Niewielu z nas wraca do starych filmów, a co dopiero do aktorów poprzednich pokoleń. Nie zawsze przywiązujemy uwagę do tego, kto odegrał konkretną rolę czy wyreżyserował dany film.

Tak stało się z wieloma aktorami z serialu ,,M jak miłość". Mimo że jesteśmy w jakiś sposób zżyci z tym serialem, przeżywamy losy bohaterów, często utożsamiamy się z nimi, ale nie interesuje nas życie prywatne odtwórców ról. W momencie odejścia aktora z ekranu nieważne czy w wyniku śmierci, czy też po prostu pogorszenia stanu zdrowia, przeżywamy zniknięcie serialowej postaci, nie interesując się prawdziwym losem bohatera.

Wspomnienia czy filmy biograficzne pojawiają się po upływie kilku lat od ich śmierci, o ile w ogóle się pojawiają. To smutne, że w zapomnieniu odchodzą ludzie, którzy większość swojego życia poświęcili na dostarczanie nam rozrywki przed telewizorami.

Razem z redakcją Pikio postanowiliśmy przywołać pamięć o tych, którzy odeszli w zapomnieniu.

Kliknij "Następna Strona".

 

Następna strona