TVP znowu to zrobiła! Kontrowersyjna dziennikarka nową twarzą "Wiadomości"

TVP nowa prezenterka
Zrzut ekranu: vod.tvp.pl
Wstecz

1 z 12

Dalej

Edyta Lewandowska została nową prowadzącą programu informacyjnego TVP. Zastąpiła ona Krzysztofa Ziemca, który był dotychczas jedną z twarzy wieczornych "Wiadomości" na kanale pierwszym. Dziennikarka zadebiutowała w programie informacyjnym już na początku 2019 roku. Jesteście ciekawi, kim jest nowa prezenterka Telewizji Polskiej? Zapraszamy do naszej galerii, dzięki której poznacie odpowiedź na to pytanie.

Edyta Lewandowska zadebiutowała na antenie w roli prowadzącej wieczornego wydania programu informacyjnego TVP już 5 lutego 2019 roku. Dołączyła tym samym do dwójki pozostałych prezenterów, do których należą Danuta Holecka oraz Michał Adamczyk. Powodem tej zmiany było odejście Krzysztofa Ziemca, który prawdopodobnie z powodu krytyki postanowił pożegnać się z "Wiadomościami".

Prezenterka swoją karierę zaczynała w Informacyjnej Agencji Radiowej, która obecnie jest największą tego typu agencją w Polsce. Lewandowska nie skończyła jednak studiów związanych ze swoim zawodem. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Dziennikarka związała się z Telewizją Publiczną już w wieku zaledwie 22 lat. Zadebiutowała w programie "Twoja lista przebojów", aby później pojawić się na antenie pierwszego i drugiego kanału Telewizji Polskiej. W 2005 roku wygrała konkurs, dzięki któremu mogła sprawdzić się w roli prezentera TVP2. W następnych latach miała również okazję prowadzić poranne i popołudniowe wydania "Wiadomości".

Nieco później mogliśmy ją również oglądać jako gospodynię "Kuriera" transmitowanego na kanale TVP3. Niestety, w 2013 roku dziennikarka na kilka lat zniknęła z wizji. Powodem było zamieszanie związane z "lewymi zwolnieniami", które pojawiło się wokół niej oraz Adriana Klarenbacha.

Dziennikarze zyskali rozgłos po tym, jak jedna z gazet dowiedziała się o ich nieuczciwych metodach pobierania zasiłków chorobowych. Po tych wydarzeniach Lewandowska przez trzy lata pracowała dla firmy zajmującej się doradztwem personalnym. Na antenie pojawiła się ponownie dopiero po trzech latach przerwy, gdy stanowisko prezesa TVP objął Jacek Kurski.

Myślicie, że to dobra zmiana dla TVP? Dziennikarka będzie miała szansę się wykazać w najbliższych miesiącach. Mamy nadzieję, że sobie poradzi i że w najbliższym czasie nie zobaczymy żadnej wpadki. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się więcej na temat kontrowersyjnej dziennikarki.

(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona