TVP przyniosło jej wielką sławę. Próbowała odebrać sobie życie

Autor Patryk Stachera - 5 Grudnia 2018

Meryem Uzerli zdobyła międzynarodową sławę dzięki roli sułtanki Hürrem we "Wspaniałym stuleciu". Serial ten był w Polsce transmitowany na pierwszym kanale TVP. Pokochały ją miliony widzów zarówno w kraju, jak i na świecie. Bardzo duża presja zawodowa i tęsknota za domem spowodowały jednak, że aktorka miała spore trudności w życiu osobistym. Próbowała nawet odebrać sobie życie. W naszej galerii przedstawiamy poruszającą historię tej wielkiej gwiazdy małego ekranu.

Meryem Uzerli jest aktorką pochodzenia niemieckiego, ale swoją międzynarodową karierę rozwinęła dopiero w Turcji. Producenci serialu "Wspaniałe stulecie" aż osiem miesięcy poszukiwali odpowiedniej osoby do roli Roksolany. W końcu zdecydowali się na piękną Niemkę.

Gwiazda hitowego serialu TVP na samym początku była bardzo zmotywowana i dawała z siebie wszystko. Pierwszym problemem, z którym musiała się zmierzyć, była bariera językowa. Aktorka została zatrudniona, pomimo że nie potrafiła powiedzieć słowa po turecku. To jednak ostatecznie nie przeszkodziło jej w pozostaniu w serialu oraz zrobieniu wielkiej kariery.

Gdy już uporała się z językiem, nastał czas ciężkiej pracy. Meryem musiała być dwa razy bardziej wydajna niż pozostali lokalni aktorzy. Codziennie brała lekcje języka, aby poprawić swój europejski akcent. Krytycy przez cały czas zwracali jej uwagę na zauważalnie niewyraźną wymowę jej kwestii w roli sułtanki Hürrem.

Mimo wszystko, udało jej się zdobyć ogromną popularność. Jej postać cieszyła się ogromną sympatią widzów, a fani nie mogliby sobie wyobrazić kogoś innego w tej roli. Niedługo po emisji pierwszego odcinka Uzerli dostała swoją pierwszą nagrodę dla najlepszej aktorki. W następnych latach jej kariera nie zwalniała, a jej kolekcja powiększyła się o mnóstwo innych wyróżnień.

Aktorka jednak, pomimo swoich sukcesów, bardzo tęskniła za domem i rodziną. Większość czasu spędzała za granicą z dala od domu. Samotność też stała się kluczowym czynnikiem jej dalszych problemów ze zdrowiem psychicznym. Uzerli pewnego dnia nie wytrzymała presji, co było powodem jej załamania nerwowego.

Oto, co przydarzyło się aktorce tureckiego serialu, który mogliście zobaczyć na antenie TVP.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News