TVP przekroczyła wszelkie granice! Ohydna propaganda budzi zgorszenie

Autor Paweł Rumiński - 27 Lutego 2019

TVP za rządów PiS nie przestaje bulwersować opinii publicznej poziomem prezentowanego przez stację obiektywizmu dziennikarskiego czy też raczej jego braku. Panuje powszechna opinia, że Telewizja Polska pod kierownictwem Jacka Kurskiego stała się tubą propagandową partii rządzącej. Przedstawiamy najbardziej kontrowersyjne materiały, jakie w ostatnich latach zostały wyemitowane w “Wiadomościach”.

Jak przystało na media publiczne, TVP jest częściowo finansowana z kieszeni obywateli. Choćby z tego powodu wydaje się nam oczywiste, że mamy prawo wymagać od kanałów Telewizji Polskiej treści spełniających odpowiednie standardy. Niestety, od początku 2016 r., gdy w fotelu prezesa TVP zasiadł Jacek Kurski, przekaz telewizji publicznej nabrał wyraziście ideologicznego zabarwienia.

Jakość programów TVP, a zwłaszcza “Wiadomości”, zaczęła budzić niepokój w szerokich kręgach polskiego społeczeństwa. Stosowane w programach informacyjnych narracje stały się obiektem kpin i żartów ze strony internautów. Ukuło się nawet wyrażenie “paski grozy” na określenie słynnych komunikatów wyświetlających się przed emisją poszczególnych materiałów “Wiadomości” oraz w trakcie innych programów informacyjnych TVP.

Niedawno naukowcy z London School of Economics wzięli pod lupę przekaz płynący z pasków TVP Info. Przeanalizowali aż 8 tys. informacji telewizji publicznej oraz TVN24. Wnioski płynące z ich doświadczeń były jednoznaczne. W komunikatach TVP Info było zdecydowanie za mało informacji, a za dużo propagandy. Zajadle atakowały przy tym opozycję i usilnie promowały konkretnych polityków partii rządzącej.

Ostatnie wydarzenia dostarczyły licznych przykładów narracji TVP, która faworyzowała jedną stronę politycznego sporu. Czy chodziło o zabójstwo Pawła Adamowicza, śmierć Jana Olszewskiego czy też wybory do PE, ekipa “Wiadomości” zdaje się przemilczać lub umniejszać znaczenie pewnych faktów kosztem dziennikarskich standardów. Stosowany przez nią język i logikę trudno uznać za akceptowalne.

Niedawno głośna stała się sprawa rzekomego odejścia z Telewizji Polskiej Krzysztofa Ziemca, kojarzonego z manipulacjami w “Wiadomościach”. Okazało się jednak, że kontrowersyjny dziennikarz zaczął jedynie prowadzić “Teleexpress” zamiast głównego programu informacyjnego TVP1. Mylili się zatem ci, którzy jego odejście z “Wiadomości” uznali za początek zmian w formacie.

W naszej galerii przedstawiamy najgłośniejsze przypadki manipulacji TVP w ostatnich latach.

Kliknij “Następna strona”.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News