TVP kompromituje się nieustannie! Skandaliczne wpadki, które przejdą do historii

Autor Paweł Rumiński - 25 Października 2018

Odkąd władzę w TVP przejął Jacek Kurski, w telewizji nieustannie dochodzi do wpadek, które każą nam postawić pytanie o kondycję mediów publicznych w naszym kraju. Zebraliśmy głośne przypadki rażących błędów w pracy Telewizji Polskiej, a także przypadki wyjątkowego braku kultury i taktu.

Sytuacja w TVP już od dłuższego czasu stanowi zmartwienie dużej części naszego społeczeństwa. Odkąd prezesem Telewizji Polskiej jest Jacek Kurski, zarzuca jej się skrajne upolitycznienie przekazu oraz brak obiektywizmu w przedstawianiu rzeczywistości. Zdecydowanie prorządowa narracja w programach informacyjnych i publicystycznych zniechęca bardziej umiarkowanych telewidzów. Sprawia, że przed telewizorem pozostają jedynie najbardziej przekonani zwolennicy rządu PiS.

Według badań Nielsen Audience Measurement przez ostatni rok "Wiadomości" TVP ogładało średnio 2,4 mln widzów. Jak podaje "Gazeta Prawna", to najniższy poziom oglądalności w historii serwisu od 20 lat. Władze stacji nie przejmują się jednak tak słabymi wynikami, ciągle serwując w "Wiadomościach" nader wyrazisty przekaz.

Słynne "paski grozy" pojawiające się w "Wiadomościach" i programach TVP Info stały się symbolem języka stosowanego przez dziennikarzy sprzyjających "dobrej zmianie". Wiele z nich zrobiło furorę w sieci ze względu na sposób, w jaki ich autorzy zinterpretowali rzeczywistość. Oprócz nich w TVP wciąż dochodzi do rozmaitych wpadek nie tylko technicznych, ale też wynikających najwyraźniej z braku wiedzy, a także kultury. Zapraszamy do naszej galerii!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News