TVP by tego nie wyemitowało! Najlepsze memy po wyborach samorządowych 2018

Autor Paweł Rumiński - 22 Października 2018

Wybory samorządowe 2018 zostały już częściowo rozstrzygnięte. Kandydaci mogą świętować sukces lub przełknąć gorycz porażki. Tymczasem wyborcy po obejrzeniu wieczoru wyborczego w TVP, TVN 24, Polsacie i innych mediach stworzyli masę prześmiesznych memów komentujących całą sytuację.
Szczególnie wdzięcznym tematem do obrazkowych komentarzy okazał się bój o prezydenturę w Warszawie. Kandydat Zjednocznej Prawicy Patryk Jaki przegrał wyścig po fotel prezydenta stolicy z faworytem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim. Według sondażu IPSOS na Jakiego oddanych zostało 30,9% głosów, podczas gdy Trzaskowski zebrał 54,1% głosów.
Interesujące wyniki padły jednak także w innych miastach, choć nie doczekały się tak dużej uwagi ze strony internetowych prześmiewców. W Łodzi dotychczasowa prezydent Hanna Zdanowska otrzymała aż 70% głosów. W Krakowie kandydatka Zjednoczonej Prawicy Małgorzata Wassermann zmierzy się w drugiej trurze z wieloletnim prezydentem tego miasta Jackiem Majchrowskim. W Gdańsku kandydat PiS Kacper Płażyński powalczy o prezydenturę z urzędującym prezydentem Pawłem Adamowiczem. We Wrocławiu druga tura nie została jeszcze przesądzona. W Poznaniu natomiast bezspornie wygrał urzędujący prezydent Jacek Jaśkowiak. W Białymstoku według wstępnych wyników 51,6% zebrał Tadeusz Truskolaski.
Zainteresowanie internautów wzbudziły wydarzenia z udziałem znanych polityków, np. prezydent Duda oddający głos w lokalu wyborczym albo Lech Wałęsa, który na wybory przyszedł w koszulce z napisem "Konstytucja".
W skali całego kraju zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Na jej kandydatów oddanych zostało 32,3% głosów, podczas gdy opozycyjna Koalicja Obywatelska zdobyła 24,7% głosów.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News