Gwiazdy seriali TVP, które zmarły w porażających okolicznościach. Ostatnie zdjęcie zmiażdży wam serce

tvp
Kadr z serialu "Ranczo"
Wstecz

1 z 11

Dalej

Od lat jesteśmy świadkami wzlotów i upadków fikcyjnych bohaterów serialowych. Z zapartym tchem śledzimy losy rodzin Lubiczów i Mostowiaków. Warto przypomnieć sobie nieżyjących już aktorów, którzy występowali w serialach i filmach na antenie TVP. Oto galeria poświęconą tym, którzy odeszli.

Na antenie TVP od lat pojawiały się kultowe polskie filmy i seriale. W 1952 roku była to jedyna stacja nadająca na terenie Polski. Prekursorem telewizji polskiej był Jan Szczepanik, polski wynalazca zwany "polskim Edisonem". Geniusz był praktycznie samoukiem, opatentował m.in. kamizelkę kuloodporną i co ważniejsze dla przemysłu telewizyjnego, wynalazł telektroskop. Był to aparat służący do przetwarzania obrazu na odległość.

Przez pierwsze lata trwania istniał tylko jeden kanał, ale w późniejszym czasie rozbudowano go o drugi o nazwie TVP2. Następnie powstały kanały regionalne kanały TVP3 m.in. dla Łodzi i Poznania. Kwestią czasu był dalszy intensywny rozwój struktury Telewizji Polskiej i obecnie pod szyldem TVP znajduje się ponad 15 kanałów, w tym kanały HD. Prezesem spółki TVP jest polityk i dziennikarz Jacek Kurski.

Na antenie TVP nadawano takie serialowe hity jak "07 zgłoś się", "Alternatywy 4", "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "Barwy szczęścia" czy "Ranczo". Część z nich jest nadal rozwijana. Aktorzy związani ze stacją, to takie gwiazdy jak Katarzyna Cichopek, Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan czy Andrzej Młynarczyk. Bardzo popularne są teleturnieje i programy rozrywkowe. Przykładami są "Jeden z dziesięciu", czy "Jaka to melodia?", która swoją popularność zawdzięcza w dużym stopniu postaci Roberta Janowskiego, zamienionego przed rokiem przez piosenkarza Norbiego. W ostatnim czasie odnotowuje się rekordy popularności tych produkcji, mimo narzekania na słabnący poziom stacji. Cały czas telewizja stara się zapewniać całkowicie nową rozrywkę, tworząc nowe formaty i zapewniając widzom rozrywkę. Mimo tego, że na antenach TVP cały czas pojawia się coś nowego, to wielu twórców, aktorów i reżyserów przeszło do prawdziwej legendy stacji. Część z nich już nie żyje i tylko pozostałe po nich wspomnienia po dziś noszone są w sercach widzów stacji. Warto w tym miejscu wspomnieć, chociażby postać Witolda Pyrkosza, który ostatnie lata swojej długiej kariery spędził w produkowanej przez stację telenoweli "M jak Miłość" i dzięki roli Lucjana Mostawiaka zapewnił sobie prawdziwą popularność. Sam artysta jeszcze do niedawna miał pamiątkę po sobie na planie produkcji w postaci krzesła, na którym odgrywał rolę głowy rodu Mostowiaków, przypominając widzom i kolegom z planu o swojej pracy.

W historii stacji TVP było wiele świetnych produkcji, a przyszłość stacji wydaje się niezagrożona. Nowi artyści gwarantują zupełnie nową jakość. W momencie w którym mówimy jednak o przyszłości, warto pamiętać także o tych, którzy przez lata przewijali się przez największe produkcje stacji a już teraz nie ma ich z nami. Wielu kultowych aktorów już nie żyje i możemy ich wspominać tylko dzięki ich występom w czarno-białych serialach i filmach. Zdarza się, że musimy pożegnać ulubionego aktora, który odchodzi i musi pożegnać się ze swoją rolą, pozostawiając w smutku widzów i kolegów z planu, którzy przez długie lata opowiadają anegdoty ze wspólnej grze na planie TVP, a także widzów, którzy przez lata wspominają i nie mogą pogodzić się ze stratą lubianych odtwórców ról. Nikt o nich nie zapomina, i pozostają w sercach fanów na długo po śmierci, przywołując wspomnienia o swoich niesamowitych kreacjach, które stały się kultowe dla cały pokoleń. Prezentujemy galerię w hołdzie dla znakomitych aktorów serialowych stacji TVP. Gwarantujemy, że łzy napłyną wam do oczu na wspomnienie legendarnych artystów.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona