TVN dał im 5 minut sławy. Jedni je wykorzystali, pozostali odeszli w zapomnienie

Jolanta Rutowicz
Facebook.com/Jola Rutowicz
Reklama
Wstecz

1 z 20

Dalej

TVN jest polską stacją telewizyjną utworzoną w 1997 roku. Wchodzi w skład Grupy TVN, grupy medialnej Discovery. Na początku jej prezesem był Mariusz Walter. W roku 2001 zastąpił go jego syn, Piotr. Pełnił tę funkcję do 2009 roku, kiedy to TVN został oddany w ręce Szwajcara Markusa Tellenbacha. W 2004 roku zasięg stacji sięgał 84% terenu Polski. Kanał od początku stawiał na programy autorskie i licencjonowane m.in. "Superwizjer", „Uwaga!”, teleturniej „Milionerzy”, „Agent” i „Big Brother”.
23 września 2001 roku stacja jako pierwsza w naszym kraju emitowała relacje z wyborów parlamentarnych. Okazało się, że sondaże powyborcze TVN były bardziej rzetelne i szczegółowe niż u Telewizji Polskiej. Dziś, jak podaje Buissnes Insider, stacja ma 561 622 widzów, co w dobie Internetu jest naprawdę imponującym wynikiem.
Zarząd postanowił zakończyć analogowe nadawanie naziemne 17 czerwca 2013 roku. Od tego czasu TVN jest emitowany tylko cyfrowo.
W rankingu 10 najpopularniejszych programów polskich z 2016 roku znalazły się cztery emitowane w TVN.
Warto wspomnieć, że TVN razem z Orange organizują Orange Warsaw Festival - polski festiwal muzyczny. Od 2018 roku prezesem stacji jest Piotr Korycki.
Poza działalnością telewizyjną, fragmenty i zapowiedzi wielu programów są upubliczniane w serwisie internetowym YouTube.
Dzięki swoim programom stacja otworzyła drzwi do kariery wielu ludziom. Przede wszystkim za sprawą budzących kontrowersje programów typu reality show. Niektórzy uczestnicy nie hamowali się w swoich popędach, wybuchach emocjonalnych czy zachowaniach. Inni z kolei wykorzystali maksymalnie swoją szansę i aktualnie są osobami medialnymi i rozpoznawalnymi. Nie każdy potrafi wykorzystać swoich 5 minut w telewizji. Upublicznianie wizerunku wiąże się nie tylko z pozytywami, ale i krytyką, nie zawsze konstruktywną. Minusy show-biznesu zrażają niektórych do tego stopnia, że rezygnują oni ze swojej szansy i z robienia kariery. Aby przebić się przez konkurencję, potrzebna jest determinacja.
Oto galeria osób, które dzięki stacji TVN stały się sławne. Sprawdź, jak wykorzystali swoją szansę.

Następna strona

Komentarze 0

Ocena artykułu