TVN dał im 5 minut sławy. Jedni je wykorzystali, pozostali odeszli w zapomnienie

Autor Weronika Szatkowska - 24 Października 2018

TVN jest polską stacją telewizyjną utworzoną w 1997 roku. Wchodzi w skład Grupy TVN, grupy medialnej Discovery. Na początku jej prezesem był Mariusz Walter. W roku 2001 zastąpił go jego syn, Piotr. Pełnił tę funkcję do 2009 roku, kiedy to TVN został oddany w ręce Szwajcara Markusa Tellenbacha. W 2004 roku zasięg stacji sięgał 84% terenu Polski. Kanał od początku stawiał na programy autorskie i licencjonowane m.in. "Superwizjer", „Uwaga!”, teleturniej „Milionerzy”, „Agent” i „Big Brother”.
23 września 2001 roku stacja jako pierwsza w naszym kraju emitowała relacje z wyborów parlamentarnych. Okazało się, że sondaże powyborcze TVN były bardziej rzetelne i szczegółowe niż u Telewizji Polskiej. Dziś, jak podaje Buissnes Insider, stacja ma 561 622 widzów, co w dobie Internetu jest naprawdę imponującym wynikiem.
Zarząd postanowił zakończyć analogowe nadawanie naziemne 17 czerwca 2013 roku. Od tego czasu TVN jest emitowany tylko cyfrowo.
W rankingu 10 najpopularniejszych programów polskich z 2016 roku znalazły się cztery emitowane w TVN.
Warto wspomnieć, że TVN razem z Orange organizują Orange Warsaw Festival - polski festiwal muzyczny. Od 2018 roku prezesem stacji jest Piotr Korycki.
Poza działalnością telewizyjną, fragmenty i zapowiedzi wielu programów są upubliczniane w serwisie internetowym YouTube.
Dzięki swoim programom stacja otworzyła drzwi do kariery wielu ludziom. Przede wszystkim za sprawą budzących kontrowersje programów typu reality show. Niektórzy uczestnicy nie hamowali się w swoich popędach, wybuchach emocjonalnych czy zachowaniach. Inni z kolei wykorzystali maksymalnie swoją szansę i aktualnie są osobami medialnymi i rozpoznawalnymi. Nie każdy potrafi wykorzystać swoich 5 minut w telewizji. Upublicznianie wizerunku wiąże się nie tylko z pozytywami, ale i krytyką, nie zawsze konstruktywną. Minusy show-biznesu zrażają niektórych do tego stopnia, że rezygnują oni ze swojej szansy i z robienia kariery. Aby przebić się przez konkurencję, potrzebna jest determinacja.
Oto galeria osób, które dzięki stacji TVN stały się sławne. Sprawdź, jak wykorzystali swoją szansę.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News