Aktorka TVN przyznała się do przykrej choroby. Cierpi na nią coraz więcej gwiazd, w tym Kinga Rusin i Joanna Krupa

TVN
Instagram/dereszowska
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

TVN przyniosło popularność wielu polskim artystom. Mnogość programów takich jak "Hotele marzeń", czy "Dzień dobry TVN" wypromowała największe gwiazdy polskiego show-biznesu. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek stacji wyjawiła niedawno, że zmaga się z poważną, nieuleczalną chorobą. Problem dotyka wielu Polek, choć nie każda zdaje sobie z tego sprawę.

TVN pozwoliło rozwinąć skrzydła takim gwiazdom jak Hubert Urbański, Magda Gessler, czy Anna Dereszowska. Jedna z celebrytek niedawno podzieliła się z nami druzgoczącymi informacjami o jej stanie zdrowia. Artystka walczy z nieuleczalną chorobą, która może w znaczący sposób wpłynąć na jej życie.

Gwiazda znana z takich filmów jak "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" i "Kobiety bez wstydu" wyjawiła, że walczy z poważnym zapalaniem tarczycy, które może powodować drastyczne zmiany w gospodarce hormonalnej jej organizmu. Choroba Hashimoto - bo tak się nazywa to schorzenie, dotyka głównie kobiet i może wystąpić aż u 5% pań. Zachorowalność na zapalenie tarczycy znacznie rośnie z wiekiem. Do głównych objawów tej choroby należą opuchnięcia i wole pojawiające się w pierwszej fazie zapalenia, ciągłe zmęczenie, senność i depresje. Według niektórych przesłanek w późniejszych stadiach choroby może wystąpić nawet niepłodność i zwiększenie masy ciała. 

Pierwsze cztery przypadki zapalenia tarczycy opisał japoński chirurg pracujący w 1912 roku w Berlinie, Hakaru Hashimoto. Choroba, którą opisał lekarz ma podłoże autoimmunologiczne. To znaczy, że systemy obronne organizmu chorego identyfikują tarczycę jako intruza i przystępują do walki stale ją uszkadzając. Limfocyty T odpowiadające za obronę odpornościową zwracają się przeciw zdrowemu narządowi rozkładając miąższ gruczołu tarczowego. Zdiagnozowanie choroby następuje najczęściej poprzez bezpośrednie badanie USG tarczycy, ale choroba jest niestety nieuleczalna. Najczęściej stosowana terapia łagodząca skutków polega głównie na sztucznym uzupełnianiu niedoborów hormonów. 

Artystka nie jest odosobniona w cierpieniu, a na tę przypadłość choruje wiele gwiazd polskiej sceny rozrywkowej wliczając to nawet te najmłodsze. 

Kliknij "Następna Strona" żeby dowiedzieć się o jakiej aktorce mowa.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Tata zgwałcił swojego 6 letniego synka razem z kolegami. Dziecko milczało, żeby ojciec nie poszedł do więzienia
2. Ujawniono gdzie naprawdę pracuje Marta Kaczyńska. Szczęki opadną Wam aż do ziemi
3. Julia Wieniawa to prawdziwa seks bomba. 7 zdjęcie tylko dla dorosłych

Następna strona