Gwiazdy Polsatu, TVN, TVP i innych które są homoseksualne. Nie wszyscy się tym chwalą

TVN
Instagram / Michał Witkowski | Michał Piróg
Wstecz

1 z 10

Dalej

TVN i inne stacje, na których często oglądamy różne programy rozrywkowe czy seriale, wśród swoich prezenterów i aktorów ma wiele osób homoseksualnych. Niektórzy otwarcie przyznają się do swoich preferencji, inni z kolei nie mówią o nich głośno. Z biegiem lat staje się to coraz mniejszym tematem tabu. Przedstawiamy 8 nazwisk ze świata show-biznesu, które przyznały się do swojej orientacji. Niektóre pozycje z tej listy mogą być dla Was zaskoczeniem.

Polsat już od września 2013 roku prezentuje nam jeden z najpopularniejszych programów gastronomicznych, "Top Chef". Jeden z jurorów otwarcie zadeklarował swoją orientację. Krytyk teatralny i kulinarny już w 2002 roku postanowił zrobić tak zwany "coming out". Mężczyzna chętnie mówi o swoim homoseksualizmie. W felietonie, który napisał, podkreślał nawet, że cieszy się z profitów, które czerpie z bycia osobą innej orientacji.

"Coming out" w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza "wyjść z szafy". Tak najczęściej określa się proces samodzielnego ujawnienia swojej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej przed innymi ludźmi. Dotyczy to osób o odmiennej orientacji, posiadanej przez mniejszość w społeczeństwie, ponieważ osoby takie w obawie przed brakiem akceptacji środowiska bardzo często przez długi czas ukrywają swoje preferencje.

Chociaż żyjemy już w nieco innych czasach niż jakieś 20 lat temu i tolerancja dziś jest dużo większa niż była kiedyś, to mimo wszystko niektórzy nadal się ukrywają. W dalszym ciągu jest to drażliwy temat, który budzi niemałe kontrowersje. W środowisku celebrytów znacznie więcej mężczyzn przyznaje się do homoseksualizmu niż kobiet.

Niektórzy polscy geje zawarli nawet związki małżeńskie. Jednym z nich jest piosenkarz, Michał Kwiatkowski. Mężczyzna wyszedł za Maxima Assenzę w 2017 roku. Do par homoseksualnych, którzy stanęli na ślubnym kobiercu, należy także duet Jakub i Dawid. Obie pary relacjonowały swoje zaślubiny w mediach społecznościowych. Panowie musieli pobrać się za granicą, a w Polsce nie są uznawani za małżeństwo.

W naszym kraju mamy jednak coraz większe wsparcie dla osób LGBT. Przedstawiciel partii Wiosna, Robert Biedroń, aktywnie działa na rzecz praw człowieka oraz osób homoseksualnych. Polityk od 2002 roku jest w związku z prawnikiem Krzysztofem Śmiszkiem. Mężczyzna wydał nawet książę, której tytuł to "Tęczowy elementarz". Zadeklarował, że w znajdziemy w niej wszystko, co chcemy wiedzieć na temat gejów i lesbijek.

Razem z redakcją Pikio przedstawiamy 8 nazwisk homoseksualnych osób. Nie wszyscy chwalą się swoją orientacją.

Kliknij "Następna Strona" żeby poznać pierwsze nazwisko.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Polskie gwiazdy były przekonane, że cytują Jana Pawła II. Długo zapamiętają tę kompromitację
2. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
3. Wszyscy pokochali ją za rolę w "M jak miłość". Dzisiaj jest wielką pięknością, ale jeszcze niedawno wszyscy ją wyzywali

Następna strona